Top
Üye Girişi Yeni Üye Kayıt Sepetim
Sepetinizde Bulunan Ürünler

Blog


Okul Döneminde Çocuklarımızı Hangi Arı Ürünleri ile Destekleyelim ?

Arı Sütü, Propolis, Arı Sütü Ham Ballı Karışım, Beeo Arı SütüOkula giden çocuklar, günlerinin büyük bir kısmını okulda geçiriyorlar. Büyüme ve gelişmenin devamı için ihtiyaçları olan enerji ve proteini elde etmek üzere yeterli ve dengeli beslenmeleri gereken çocuklar; kahvaltı, öğle yemeği, ara öğün gibi birçok öğünü beslenme çantalarına sığdırıp yanlarında taşıyorlar. Yeterli ve dengeli beslenemeyen çocuklar ise sık hastalanıyor, çabuk iyileşemiyor. Bu durum okula devamlılığı da olumsuz etkiliyor.

Tüm bu sebeplerle, çocuklarımızı okula gönderirken, beslenme çantasına girecek gıdaların özenle seçilmesi gerekiyor. Okul çağı çocuklarda kahvaltı maalesef en sık atlanan öğünler arasında. Ancak birçok çalışma söylüyor ki, sağlıklı bir kahvaltı ile güne başlamayan çocuklar, yetişkinlik döneminde obeziteye bir adım daha yakın.

Peki Kahvaltının Olmazsa Olmazları Neler?

Çocuklarımızın kahvaltıda tüketebileceği gıdalar arasında yumurta, peynir, tam tahıllı ekmek, ceviz, süt gibi besin değeri yüksek gıdalar yer alıyor. Doğal arı ürünleri ile beslenmeye değer katmak mümkün. Arı ürünlerinin en değerlileri olan propolis ve arı sütünün düzenli tüketimi, yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da sağlığa ve beslenmeye değer katıyor.

Arı Sütü Nedir ?

Arı sütü, işçi arıların yutak üstü salgı bezlerinden salgıladığı, kovanda yavru arıların ve kraliçe arının beslenmesinde kullanılan doğal bir arı ürünüdür. Arı sütünün içeriğinde; başka hiçbir gıdada bulunmayan 10-HDA ve Royalaktin bileşenleri yer almaktadır. Ayrıca; A, D, E ve B grubu vitaminleri, magnezyum, demir ve çinko mineralleri de doğal olarak bulunur.

BEE’O Taze Arı Sütü’nü çocuklar günde ¼ - ½ çay kaşığı doğrudan, aç karnına dil altından, yetişkinler ise ½ çay kaşığı doğrudan, aç karnına dil altından tüketebilir.

Çocuklar Arı Sütünü Nasıl Tüketsin ?

Bununla birlikte, arı sütü tüketmenin bir diğer yolu ise propolis arı sütü ham ballı bir karışım olarak tüketmek! Çocuklar, BEE’O Propolis Arı Sütü Ham Bal Çocuk Karışımı’ndan günde 1 tatlı kaşığı, doğrudan ya da yoğurt, süt gibi sevilen ılık veya soğuk gıdaların içerisine ilave edilerek tüketebilir.

Propolis Nedir ?

Propolis, arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladığı %100 doğal bir arı ürünüdür. Propolisin içeriğinde doğal olarak bulunan değerli fenolik ve flavonoidlerin çeşitliliği; kısaca propolisin değerini belirler. Propolisin sahip olduğu fenolik ve flavonoid çeşitliliği ise; arılar tarafından propolisin toplandığı bitki örtüsü, mevsim koşulları, elde edilen ham propolisin özütleme yöntemi ve özütlemede kullanılan çözücü seçimi gibi değişkenlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Anadolu coğrafyası, endemik bitki örtüsü ile polifenoller bakımından zengin bir propolis toplanmasına elverişlidir.

Propolisi Çocuklar Nasıl Tüketsin ?

BEE’O Propolis Damla’yı çocukların günde 10-40 damla tüketmesi önerilmektedir. Su, süt, nar suyu, portakal suyu, bal, pekmez, yoğurt gibi sıcak olmayan gıdalarla birlikte tüketilmesi uygundur.

Anlaşmalı Bankalar