Top
Üye Girişi Yeni Üye Kayıt Sepetim
Sepetinizde Bulunan Ürünler

Biz Kimiz?

MEDİNATUREL İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ SAĞLIK VE BAKIM ÜRÜNLERİ  A.Ş.

ULUSLARARASI MARKA OLMA YOLCULUĞUMUZ

BEE’O Propolis; Gıda Yüksek Mühendisi Propolis Uzmanı Aslı Elif Tanuğur Samancı, Ziraat Yüksek Mühendisi Arıcılık Uzmanı Taylan Samancı ve İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu tarafından 2013 yılında KOSGEB destekli Ar-Ge projesi ile İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent’te kuruldu.

 

 

Türkiye’de BEE’O ve BEE’O UP markaları, ABD ve Avrupa’da ise BEE&YOU markası ile doğal besin içeriği ve biyolojik aktiviteleri korunmuş propolis, arı sütü, polen, arı ekmeği ve ham bal gibi doğal arı ürünlerinden oluşan katma değerli inovatif, tamamen doğal ve sağlıklı ürünler üretmektedir. BEE’O Propolis, geliştirdiği patentli ve Tübitak inovasyon ödüllü özütleme yöntemiyle, Türkiye’de ilk kez yerli üretimini başlattığı propolisi özütleyerek, yüksek fenolik ve flavonoid içeriğine sahip, besin değeri yüksek katma değerli ürünlere dönüştürmüştür. Bee’o yaptığı projeler ve geliştirdiği ürünler ile ulusal ve uluslararası arenada 38 farklı ödüle layık görülmüştür.

 

 

Bee’o, Türkiye’de  ilk defa geliştirdiği sözleşmeli arıcılık yöntemi ile kovandan sofraya tüm ürünlerin izlenebilirliğini ve etik ticaretini sağlamakta, doğrudan arıcılar ile çalışarak, eğitim ve malzeme desteği vermektedir. Halen 5.000 sözleşmeli arıcısı 550.000 arı kovanı, 10.500 metrekarelik tesisi ve 190'ı aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en büyük yerli propolis, arısütü, polen, arı ekmeği ve ham bal üreticisidir.

 

 

Türkiye’de kendi e-ticaret sitesi www.beeo.com.tr üzerinden ve Carrefour Gurme, Macrocenter, Migros vb. 1500 perakende satış noktasında ayrıca BEE’O UP markasıyla 25.000 eczanede, Amerika’da ise yine kendi e-ticaret sitesi www.beeandyou.com üzerinden ayrıca Amazon, Wallmart, E-bay’de ve CVS eczane zincirleri dahil 3500 satış noktasında ürünlerini tüketicilerle buluşturmaktadır. Bee’o aynı zamanda gıda, ziraat ve kimya mühendislerinden, eczacı, biyolog ve diyetisyenlerden oluşan 30 kişilik Ar-Ge ekibi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yer alan laboratuvarları ile arı ürünleri ile ilgili tüm kalite ve gıda güvenliği test ve analizlerini, Ar-Ge çalışmalarını yürütmekte, yaptığı bilimsel çalışmalar ve yayınlar İle sektöre katkı sağlamaktadır.

 

 

Tüm ürünlerini %100 doğal, katkısız, doğadan gelen besin değerini koruyacak şekilde formüle etmekte ve ayrıca her parti ürünü İle ilgili tüm test ve analizleri kendi Laboratuvarlarında gerçekleştirerek piyasaya sunmaktadır. Helal, Kosher, BRC, IFS, ISO 9000, ISO 22000 ve GMP belgeli tesislerinde ürettiği, doğal ve sağlıklı ürünlerini 13 ülkeye ihraç etmektedir. Bee’o Anadolu Propolisi bir dünya markası yapma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.


Misyonumuz, gıda alanında, özellikle arı ürünlerindeki uzmanlığımız ile doğal, güvenilir, yeni ürünler ve uygun teknolojiler geliştirmek; sektöre araştırma-geliştirme ve eğitim hizmetleri sunmak; Türkiye’de arıcılık ürünlerinin kalitesinin ve güvenliğinin uluslararası düzeyde kabulünün ve sürdürülebilirliğinin sağlanması için sektöre katkıda bulunmaktır.


Vizyonumuz, yenilikçilik ve sürekli gelişme yaklaşımı ile uzmanlık üzerine kurulu, bilgi üreten, doğal, güvenilir ürünleri ve teknolojileri geliştiren, Türkiye’de arıcılık sektörünün gelişimine ve sürdürülebilirliğine destek vererek önderlik eden, uluslararası tanınırlığı ve saygınlığı yüksek bir firma olmaktır.

 

“KOVANDAN SOFRAYA” İZLENEBİLİR ÜRÜNLER
 

BEE’O arı ürünlerinin kalitesi, Türkiye’de ilk kez tarafımızdan başlatılmış olan, doğrudan arıcılarımızla üretim sözleşmesinin yapıldığı ve kovandan itibaren doğru arıcılık uygulamalarının hedeflendiği “sözleşmeli arıcılık modeli” ile güvence altına alınmıştır. Ayrıca, ürünlerimizin doğallığı ve gıda güvenliğine uygunluğu analizler ile doğrulanarak ve biyolojik aktiviteleri korunarak tüketicilerimize ulaştırılmaktadır.

 

 

Firmamız, BEE’O marka kestane balı, yayla balı, çam balı, gibi doğal ve saf bal ile birlikte arı sütü, polen ve propolis ürünlerini ve tüketicilerin farklı ihtiyaçlarına ve kıvam ve lezzet tercihlerine yanıt verebilecek farklı oranlardaki karışımlarını üretmektedir

Resmi kurumsal web sitemizi ziyaret etmek için tıklayınız.

Anlaşmalı Bankalar