Top
Üye Girişi Yeni Üye Kayıt Sepetim
Sepetinizde Bulunan Ürünler

Sosyal Sorumluluk Politikamız

Medinaturel İlaç Tıbbi Cihaz Sağlık ve Bakım Ürünleri A.Ş. ’nin sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk politikasi tüm çalisanlarimiza karsi sorumlulugunu göstermektedir. Kurumsal sürdürülebilirlik politikasi, çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim temelinde sürdürülebilir gelecek stratejilerine dayali is modelleri ve süreçlerini bütünsel bir yaklasimla ele almaktadir. Sosyal sorumluluk uygulamalarimizda esas aldigimiz temel ilkelerimiz sunlardir:

Çalisanlarimizin sahip olduklari tüm haklari tam ve dogru bir sekilde kullanmalarini saglayarak hiçbir ayrim gözetmeden güvenilir, saglikli ve adil bir çalisma ortami olusturmayi ve etik davranis biçimini olusturmayi taahhüt ederiz.

Çalisma alanlarimizdaki tehlikeyi en aza indirgeyerek çalisanlarimizin güvenli ve saglikli bir ortamda çalismalari için etik ve hukuk kurallarina uygun kosullari saglariz.

Çalisanlarimizi düzenli olarak saglik ve güvenlikleri için egitimlere tabi tutarak onlari bilinçlendiririz.

Çalisanlarimizin kisisel haklarini göz önünde bulundurarak çalisma saatlerini ve izin günlerini adil bir sekilde planlamaktayiz. Onlari mecbur birakacak hiçbir durum altinda çalistirmamaktayiz.

Kurum içinde çalisanlar arasinda hiçbir kosulda din, dil, renk, cinsiyet, siyasi düsünce, yas ve fiziksel engel vb. nedenlerde ayrimcilik yapilamaz ve yapanlar göz ardi edilemez.

Çalisanlarin özgürlügü kisitlanamaz, onlarin düsünce ve görüslerine saygi duyarak uyumlu bir ortamda çalismalarini saglariz.

Tedarikçilerimiz basta olmak üzere tüm is ortaklarimizin sosyal sorumluluk alaninda Medinaturel İlaç Tıbbi Cihaz Sağlık ve Bakım Ürünleri A.Ş. standartlarina uygun hareket etmelerine dikkat ederek uygulamalarina özen gösteririz.

Fabrikamizda çocuk isçi çalistirmamaktayiz. Genç isçi (stajyer) çalisanlarimizin çalisma saatlerini asmadan gece veya tehlikeli kosullarda çalistirmamayi taahhüt ederiz.

Çalisan ve yönetim temsilcileri tüm çalisanlarin istek ve sikayetlerini dinleyerek, yönetime bildirmektedir. Gerekli konularda çözüm yöntemleri bulunarak sikayetler sonlandirilmaktadir. Tüm taraflarin çikarlarina saygi gösterilerek çözüm saglanmasi gözetilmektedir.

Yaptigimiz islerde yolsuzluk ve rüsvet gibi etik ticaret disi eylemlere girmeyiz.

Çevresel Etkilerin azaltilmasini, Enerji ve Dogal Kaynaklarin korunmasini; Ürün ve Proses tasarimlarimizda, gerçeklestirdigimiz tüm faaliyetlerimizde önceligimiz ve sürdürülebilir bir dünya için en önemli görevlerimizden birisi olarak kabul ederiz.

Bu politika Medinaturel İlaç Tıbbi Cihaz Sağlık ve Bakım Ürünleri A.Ş.'nin daha iyi gelecek için üzerine düsen her türlü sorumlulugu yerine getirecegini, seffafligi ve hesap verebilirligini; uluslararasi davranis normlarina saygi ve insan haklarina saygi çerçevesinde is ortami olusturacagini taahhüt eder.


Genel Müdür

Aslı Elif Tanugur Samancı

02.01.2022

Anlaşmalı Bankalar