Top
Sepetinizde Bulunan Ürünler

Blog

 • Arı Ekmeğinin Faydaları
  Arı Ekmeğinin Faydaları

  Arılar, doğada sürdükleri yaşamları boyunca toplamış oldukları polenleri kendi enzimleri ile birleştirir ve petek gözlerinde saklarlar ve bir nevi kendi ekmeklerini meydana getirirler. Ortaya çıkardıkları bu ürün ise arı ekmeği olarak adlandırılır. 

 • Arı Sütü Hakkında Merak Ettikleriniz
  Arı Sütü Hakkında Merak Ettikleriniz

  Arı sütü, arıların ürettiği besin değeri yüksek, tamamen doğal bir ürünüdür. Arılar için bir tür anne sütü olarak da düşünülebilir.

 • Arı Ürünlerini Tanıyalım
  Arı Ürünlerini Tanıyalım

  Arılar, yaşam ve üretim döngülerinde kendilerinin ve yavrularının beslenmesi, kovanlarının korunması gibi amaçlarla birbirinden değerli ürünler ortaya çıkarmaktadır.


 • Bal Nasıl Üretilir?
  Bal Nasıl Üretilir?

  Bu blog yazımızda, arıların nasıl bal yaptığına, balın toplanma ve tüketime hazırlanma sürecine ve ham balın ne olduğuna kısaca değineceğiz.

 • BEE’O Polen ile Doğallık Hep Yanınızda
  BEE’O Polen ile Doğallık Hep Yanınızda

  Arı poleni, doğal bir arı ürünüdür. Bir canlının yaşayabilmesi için gerekli olan tüm besin öğelerini içeriğinde barındırır. Ayrıca Dünya’da bilinen “Tek Tam Gıda” olarak geçer.

 • BEE’O Propolis Damlalar
  BEE’O Propolis Damlalar

  Propolis dediğimiz içerik, ham olarak arılar tarafından pek çok çeşit bitkinin saplarından, tomurcuk kısımlarından ya da yapraklarından toplanmaktadır.

 • BEE’O Propolis Seçenekleri ile Doğal Yaşamın Keyfini Sürün!
  BEE’O Propolis Seçenekleri ile Doğal Yaşamın Keyfini Sürün!

  BEE’O Propolis’in bu doğal ürünleri, İTÜ Arı Teknokent’te geliştirilmiş ve 2016 yılında TÜBİTAK, TTGV, TÜSAİD tarafından inovasyon ödülüne layık görülmüştür.

 • BEE’O Propolis’ten Özel Eğitim Programları
  BEE’O Propolis’ten Özel Eğitim Programları

  Türkiye’nin ilk ve tek yerli inovasyon ödüllü Anadolu propolisi markası olan BEE’O Propolis, her yıl sosyal sorumluluk projelerine ayırdığı kaynağı daha da artırıyor. Kuruluş, arıcılık faaliyetleri ile ilgilenmek isteyenlere özel eğitim programları sunuyor. Bu çalışmalarda, teorik ve uygulamalı temel arıcılık eğitimlerinden bal arısı zehri üretimine kadar birçok alanda bilgi veriliyor.


 • Beslenmeye Katkı Sağlayan Propolis
  Beslenmeye Katkı Sağlayan Propolis

  Propolis, arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladığı tamamen doğal bir arı ürünüdür. Arıları propolisi, kovanlarının sterilizasyonu ve temizliği için kullanırlar.

 • Çocuk Beslenmesinde Propolis ve Diğer Arı Ürünleri
  Çocuk Beslenmesinde Propolis ve Diğer Arı Ürünleri

  Çocuklarınız için gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz, beslenmelerine katkı sağlayacak lezzetli ve doğal ürünlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın!

 • Doğal Propolis Ürünlerimizi Denediniz mi?
  Doğal Propolis Ürünlerimizi Denediniz mi?

  Önceki blog yazımızda size doğal bir arı ürünü olan propolisten, nereden elde edildiğinden ve başlıca özelliklerinden bahsetmiştik.

 • Ham Bal Hakkında Bilmeniz Gerekenler
  Ham Bal Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  Ham bal nedir? Neden bal tüketileceği zaman ham bal tercih edilmelidir? Bu soruların ve daha fazlasının cevabını, blog yazımızda bulabilirsiniz.

 • Ham Ballar ve Faydaları
  Ham Ballar ve Faydaları

  45°'nin üzerindeki sıcaklıklara ısıtılmamış ve 300 mikrondan daha küçük filtreler ile filtre edilmemiş ballar, “ham bal” olarak tanımlanır.

 • Kovandan En Doğal Haliyle Sofralarımıza Ulaşan Lezzet: BEE’O Organik Ham Bal
  Kovandan En Doğal Haliyle Sofralarımıza Ulaşan Lezzet: BEE’O Organik Ham Bal

  Adından da anlaşılacağı üzere organik ham bal kovandan elde edildiği haliyle en saf ve en doğal haldeki baldır.

 • Organik Sertifikasyon Nedir?
  Organik Sertifikasyon Nedir?

  Organik sertifikasyon denilen olgu, organik tarımcılık yapılarak yetiştirilen her türlü besin maddesinin ve pek çok tarım ürününün gerçek anlamda “organik” olduğunun resmiyete döküldüğü bir sertifika modelidir.

 • Organik Taze Arı Sütü Nedir? Nasıl Kullanılmalıdır?
  Organik Taze Arı Sütü Nedir? Nasıl Kullanılmalıdır?

  Organik taze arı sütü, işçi arıların yutak üstü salgı bezlerinden salgıladığı, kovanda yavru arıların ve kraliçe arının beslenmesinde kullanılan doğal bir arı ürünüdür. 


 • Propolis Damla
  Propolis Damla

  Doğal arı ürünlerinden biri olan propolis, arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından toplandığı reçinemsi bir madde olup, fenolik ve flavonoid içeriği bakımından son derece zengindir. 

 • Propolis Nedir ve Neden Tüketilmelidir?
  Propolis Nedir ve Neden Tüketilmelidir?

  Bitkilerin tomurcuklarından, yapraklarından ve saplarından arıların topladıkları reçinemsi yapıdaki maddelere propolis adı verilmektedir. 

 • Propolis Nedir, Neden Önemlidir?
  Propolis Nedir, Neden Önemlidir?

  Bu sebeple vücudun ihtiyacı olan fenolik ve flavonoidleri günlük olarak besinlerden almak çok önemlidir. İşte o besinlerden biri de propolistir.

 • Şeker Yerine Bal Kullanabilir Miyiz?
  Şeker Yerine Bal Kullanabilir Miyiz?

  Daha önce mutlaka çayına, kahvesine ya da sıcak sütüne tat katmak için şeker yerine bal tercih eden insanlarla karşılaşmışsınızdır. Aynı şey çok sevdiğimiz belli başlı tatlı tarifleri için de geçerli… 

 • Tarihte Propolis Kullanımı
  Tarihte Propolis Kullanımı

  Bu yazıda, antik çağlardan günümüze kadar farklı toplumlar tarafından çeşitli amaçlarla kullanılmış olan propolisin geçmişine kısa bir yolculuğa çıkacağız.

 • Taze Arı Sütü İçeriği
  Taze Arı Sütü İçeriği

  Arıların doğaya sağladığı pek çok faydayla birlikte, insan sağlığı için oldukça yararlı bir ek besin olarak kullanılabilecek arı sütü içeriği de arılar tarafından doğal olarak meydana getirilen içeriklerdendir.

 • Taze Arı Sütü Kullanımının Faydaları
  Taze Arı Sütü Kullanımının Faydaları

  Taze arı sütü, yavru arılar ile kraliçe arının beslenmesi ve gelişimi için gerekli olan kremsi yapıda krem-beyaz renkli bir doğal bir gıdadır. Besin içeriği son derece zengin olan bu ürün, işçi arıların salgı bezlerinden salgılanarak ortaya çıkartılır.

 • Türkiye’deki Popüler Bal Çeşitleri ve Yöreleri
  Türkiye’deki Popüler Bal Çeşitleri ve Yöreleri

  Ülkemizin kendine özgü iklimlere sahip farklı coğrafyalarında, özgün ballar üretilmektedir. Türkiye’nin popüler bal çeşitlerini, bu makalemizde bulabilirsiniz!

 • “Tek Tam Gıda” olan Poleni BEE’O Farkıyla Tüketin
  “Tek Tam Gıda” olan Poleni BEE’O Farkıyla Tüketin

  Günlük beslenme planının vazgeçilmezi olan polen, bitkilerin üreme organlarında bulunan üreme hücreleridir. 

 • Arı Sütü
  Arı Sütü

  Arı sütü; kovan içerisindeki genç isçi arıların bol miktarda polen ve bal tüketerek yutak üstü salgı bezlerinden salgıladıkları değerli bir besindir. 

 • Polen ve Arı Ekmeği Nedir?
  Polen ve Arı Ekmeği Nedir?

  Polen nedir? Arı Ekmeği nedir? Doğada neden önemlidir ve ne şekilde kullanılabilirler? Bu blog yazımızda, bunlar gibi soruların cevaplarını bulmanız mümkün.

 • Polen Arı Ekmeği
  Polen Arı Ekmeği

  İnsanın en çok tükettiği besinlerden biri ekmektir... İnsanlar, doğanın sunduğı tarım ürünlerini yine kendileri işleyerek en değerli besin kaynakları olan ekmeği elde ederler.

 • Ham Bal
  Ham Bal

  Bal, kovandan alndığı ham hali ile tüketilebilen bir gıdadir. Ama bal kovandan elde edildikten kısa bir süre sonra katılaşır yani kristallesir. 

Anlaşmalı Bankalar