Top
Üye Girişi Yeni Üye Kayıt Sepetim
Sepetinizde Bulunan Ürünler

Blog


Arı Sütü Hakkında Merak Ettikleriniz

Arı Sütü, Arı Sütü Faydaları, Arı Sütü Fiyatı, Arı Sütünün Faydaları

Arı sütü, arıların ürettiği besin değeri yüksek, tamamen doğal bir ürünüdür. Arılar için bir tür anne sütü olarak da düşünülebilir. Bu yazıda, kraliçe arı için önemli bir besin kaynağı, insanlar için de oldukça faydalı bir besin olan arı sütü hakkında temel bilgileri bulabilirsiniz.


Arı Sütü Nedir ?


Arı Sütü Nedir ? Faydaları Nelerdir ?

Arı sütü, arıların çene üstü bezlerinden salgılanan; çiçek polenleri, bal özü ve arıların enzimlerinden oluşan bir besindir. Arılar bu ürünü, yavru arıları beslemek için salgılarlar. Arı sütü aynı zamanda kovandaki kraliçe arının da temel besin maddesidir. Diğer arılar yalnızca henüz yavruyken ilk üç gün boyunca arı sütü ile beslenirken, kraliçe arı ömrü boyunca bu besini alır. Bu yüzden kovandaki işçi arılar ortalama 45 gün yaşarken, onlardan 2 kat daha fazla gelişen kraliçe arı 5 - 7 yıl arası yaşayabilmekte, ağırlığının iki katı yumurta yumurtlayabilecek kapasiteye ulaşabilmektedir.


Arı Sütünü Nasıl Tüketebilirsiniz ?


Arı Sütü fiyatı

İçeriğinde B ailesi vitaminlerinin yanı sıra demir, kalsiyum, bakır, fosfor, potasyum gibi bileşenler de bulunan arı sütü, bir gıda olarak çocuk, genç ya da yaşlı herkes tarafından tüketilebilir. Arı sütünü doğrudan veya ballı karışımlar halinde veya liyofilize edilmiş toz formunu tablet halinde tüketebilirsiniz. Ballı karışımlar için günde 1 tatlı kaşığı, doğrudan tüketimi için de yarım çay kaşığı yeterlidir.

Arı sütü fiyatı

Anlaşmalı Bankalar