facebook

Uluslararası Ödüllerimiz

 • 46. Apimondia – Uluslararası Arıcılık Kongresi (APIMONDIA 2019)
  46. Apimondia – Uluslararası Arıcılık Kongresi (APIMONDIA 2019)
 • Londra Uluslararası Bal Ödülleri
  Londra Uluslararası Bal Ödülleri
 • Dünya Arıcılar Birliği-Altın Madalya Ödülü
  Dünya Arıcılar Birliği-Altın Madalya Ödülü
 • Game Changers Ödülleri
  Game Changers Ödülleri
 • ANADOLU PROPOLİSİ CENEVRE’DE!
  ANADOLU PROPOLİSİ CENEVRE’DE!
 • Eko Mükemmellik Ödülleri
  Eko Mükemmellik Ödülleri
 • Eurowoman Küresel İş Kadınları Forumu “İş Ödülü”
  Eurowoman Küresel İş Kadınları Forumu “İş Ödülü”
 • Amerika Sofi Awards 2017
  Amerika Sofi Awards 2017
 • Avrupa Birliği Eco Efficiency Ödülü
  Avrupa Birliği Eco Efficiency Ödülü

46. Apimondia – Uluslararası Arıcılık Kongresi (APIMONDIA 2019)

 

BEEO’YA APIMONDIA’DAN ULUSLARARASI ÖDÜL

Türkiye’nin ilk ve tek yerli inovasyon ödüllü propolis üreticisi BEE’O, ulusal ve uluslararasi arenada aldigi ödül sayisini 29’a yükseltti.

46. Apimondia – Uluslararasi Aricilik Kongresi (APIMONDIA 2019), 8-12 Eylül 2019 tarihleri arasinda Kanada’nin Montreal kentinde gerçeklesti. Dünyanin en büyük aricilik kongresi olarak geçen APIMONDIA, bu yil da aricilar, bilim insanlari, üreticiler ve arilara gönül vermis kisileri bir araya getirdi. Bu yilki temasi “Tarimda Birlikte Çalismak” olan kongrede, çiftçi arici iletisimi ve arilarin tozlasmadaki önemi vurgulandi. Sektörel konular, aricilik ve ari ürünleriyle ilgili çok degerli bilgiler paylasildi.

Uluslararasi Aricilik Kongresi (APIMONDIA) tarafindan düzenlenen Dünya Aricilik Ödülleri’nde toplam 50 farkli kategoride ödüller sahiplerini buldu. Binlerce ürünün yaristigi yarismada, Türkiye’nin ilk ve tek yerli inovasyon ödüllü propolis üreticisi BEE’O, Ham Çam Bali ürünüyle Ari Ürünleri Tasarim Ödülü’ne layik görüldü. Bu ürün, tamamen dogal içerigini yansitan dikdörtgen cam ambalaji, tahta kapagi ve çok özel etiketi ile bir kez daha uluslararasi arenada ödüllendirilmis oldu. BEE’O, bu essiz ürün ile Londra’da düzenlenen Londra Bal Ödülleri’nde de altin madalyaya layik görülmüstü.

BEEO’nun kurucularindan Gida Yüksek Mühendisi Asli Elif Tanugur Samanci, ödül sonrasi duygularini söyle dile getirdi: “Biz ülkemizde ilk kez sözlesmeli aricilik modeliyle, propolis ve diger ari ürünlerinin üretimini yerli olarak 2013 yilinda baslattik. Firmamizi, sevgili esim Ziraat Yüksek Mühendisi Taylan Samanci ve Istanbul Teknik Üniversitesi (ITÜ) Gida Mühendisligi Bölümü’nden Prof. Dr. Dilek Boyacioglu ile birlikte ITÜ ARI Teknokent’te kurduk. Amacimiz, kovandan sofraya dogalligi ve besin içerigi korunmus ari ürünlerini tüketicilere ulastirmak. Propolis, ari sütü, polen, ari ekmegi ve ham balin yani sira, bunlardan elde edilmis tamamen dogal karisimlarimiz, damla, sprey, surup ve tablet formunda ürünlerimiz mevcut. Türkiye’de BEE’O ve BEE’O UP markasiyla www.beeo.com.tr üzerinden, ayrica Carrefour, Macrocenter, Migros vb. 2000 perakende satis noktasi ve 25.000 eczanede, BEE&YOU markasi ile Amerika’da www.beeandyou.com e-ticaret sitesi üzerinden ve CVS eczane zincirleri ile 3500 perakende satis noktasinda ürünlerimizi tüketiciler ile bulusturuyoruz. Amerika’nin yani sira, Güney Kore, Almanya, Hollanda, Belçika, Isveç, Ingiltere, Fransa, Avusturya, Birlesik Arap Emirlikleri, Katar, Kibris ve Suudi Arabistan olmak üzere 13 ülkeye ürünlerimizi ihraç ediyoruz.

Bu inovatif ürünler ile ekonomimiz için bir katma deger, ayrica aricilarimiz için de ayri bir gelir kaynagi yarattik. Su anda ülkemize daha önce sadece ithal edilen ürünlerin, yerli üretimini gerçeklestirerek ihraç eder hale geldik. Kuruldugumuz günden bu yana ulusal ve uluslararasi arenada 28 farkli ödüle layik görüldük. Bu ödül ile uluslararasi ödüllerimize bir yenisini daha eklemis olmanin büyük gurur ve mutlulugunu yasiyoruz. Amacimiz, Anadolu propolisini bir dünya markasi haline getirmek. Bu yolda emin adimlarla ilerlemeye devam ediyoruz. Bizi destekleyen tüm paydaslarimiza, aricilarimiza ve tüketicilerimize bir kez daha tesekkür etmek istiyorum. BEE’O olarak kocaman bir aile olduk, hep birlikte daha büyük basarilara imza atacagiz” diye belirtti.

Londra Uluslararası Bal Ödülleri

 

BEE'O’nun ürettigi Ham Çam Balina Bir Ödül de Ingiltere’den Geldi! 

BEE'O, Ham Çam Bali ile Londra'da düzenlenen bal yarismasinda “Kalite Ödülleri”nde altin madalyaya layik görüldü!

Bu yil ilki düzenlenen Londra Bal Ödülleri (London Honey Awards) yarismasinda, BEE'O’nun, Mugla Marmaris Bölgesi'nde ürettigi Ham Çam Bali'nin kalitesi altin madalya ile ödüllendirildi. Dünya genelinde bal üreticilerinin ödüllendirildigi yarismada, BEE’O yurt disinda ürünlerini tüketicileriyle bulusturdugu BEE&YOU markasi (BEE&YOU Pine Raw Honey) ile Kaliteli Bal Ödülü’nü kazandi. Confexpo tarafindan düzenlenen yarismada, 140 farkli ürün yaristi.

BEE’O Propolis Genel Müdürü Gida Yüksek Mühendisi Asli Elif Tanugur Samanci, ödülle ilgili sunlari söyledi: “Londra Bal Ödülleri, bal üreticilerinin kaliteli ürünlerinin ödüllendirildigi uluslararasi önemli bir yarisma. Mugla Marmaris Bölgesinde ürettigimiz ham çam balimizin altin madalyaya layik görülmesi, bizim için büyük bir onur kaynagi. Ham Çam Bali ülkemize has çok önemli bir ari ürünü, bu balin kalitesini ve farkini tüm Dünyaya duyurmamiz gerekiyor. Yaptigimiz bilimsel çalismalarda Ham Çam Bali’nin antibakteriyel etkisinin, bu etkisi ile dünyada meshur olmus ve son derece yüksek fiyatlara satilan diger bal çesitlerinden daha yüksek oldugunu tespit ettik. Ayrica mineral maddeler açisindan da son derece zengin olan Ham Çam Bali özellikle çocuklarin beslenmesinde ayri bir öneme sahip. Yaptigimiz bilimsel çalismalari, 7-9 Mayis tarihlerinde Malta’da gerçeklestirilen Uluslararasi Bal Komisyonu Kongresinde sunduk ve Ham Çam Bali’nin farkini tüm bilim camiasina duyurmus olduk. Bilimsel olarak ortaya konmus olan bu kalite farkinin böyle bir ödül ile taçlandirilmasi bize ayri bir gurur verdi. Bu ödülle birlikte 14’ü uluslararasi olmak üzere toplam 28 ödüle ulastik. Anadolu ari ürünlerinin farkini dünyaya anlatmaya devam edecegiz. Bu yolculukta bize destek olan herkese tesekkür ederiz. 

Türkiye’de ilk kez hayata geçirdigimiz "Sözlesmeli Aricilik Modeli"miz ile ürettigimiz propolis, ari sütü, polen, ari ekmegi, ham bal ve bunlardan ürettigimiz inovatif katma degerli ürünlerimizi 13 ülkeye ihraç ediyoruz ve ülkemizin ekonomisine katki sagliyoruz. Halihazirda ürünlerimizi Türkiye’de e-ticaret sitemiz www.beeo.com.tr üzerinden ayrica 24.000 eczane ve 2000 perakende satis noktasinda; Amerika’da ise e-ticaret sitemiz www.bee-and-you.com üzerinden; ayrica Amazon, CVS, Wallmart, E-bay’de ve 3500 perakende satis noktasinda tüketicilerimiz ile bulusturuyoruz. Ülkemizin adini ve yerli ürünlerimizi yurtdisinda duyurmaktan onurluyuz. Hedefimiz Anadolu ari ürünlerini bir dünya markasi haline getirmek. Bunu yaparken, ülkemizde ariciligin gelisimi, tarimsal üretim ve ekonomik kalkinmaya katki saglamaktan dolayi çok mutluyuz.” 

BEE’O ürünlerini; Amerika’nin yani sira Kore, Almanya, Hollanda, Belçika, Isveç, Ingiltere, Avusturya, Katar, Birlesik Arap Emirlikleri, Kibris ve Suudi Arabistan’a da ihraç ediyor.
 

Dünya Arıcılar Birliği-Altın Madalya Ödülü

BEE’O’nun Propolis-Antep Fistigi-Leblebi-Ham Bal ürünü Dünya Aricilar Birligi tarafindan da Altin Madalya ile ödüllendirildi!

BEEO’nun Antep Fistigi, Ham Bal ve Propolisli dogal ürünü, Apimondia tarafindan 2 yilda bir düzenlenen World Beekeeping Awards’da (Dünya Aricilik Ödülleri Yarismasi)  altin madalya ile birincilik ödülüne layik görüldü.

Çok sayida ulusal ve uluslararasi ödüle layik görülen BEE’O Propolis’in gelistirdigi bu ürün ilave yag, seker, katki maddesi ve koruyucu madde içermiyor. Zengin lif, vitamin, demir ve antioksidan içerigi ile çocuk ve yetiskin beslenmesine de önemli bir katki sagliyor.
Dogal antioksidan içerigi minimum 1200 mg/kg, dogal kalsiyum içerigI ise minimum 330 mg/kg olan BEE’O Antep Fistigi Ham Bal Propolis ürününü uzmanlar; çocuklar için günde en az 2 tatli kasigi, yetiskinlerin ise günde en az 3 tatli kasigi tüketmesini tavsiye ediyor.
BEE’O Propolis Antep Fistigi Leblebi Ham Bal Propolis karisimini kahvaltida ve ayrica ögün aralarinda tüketebilirsiniz. Böylece hem lezzetli ve dogal beslenirken hem de günlük antioksidan, vitamin ve mineral ihtiyacinizin karsilanmasina destek olabilirsiniz.

Anadolu propolisi hakkinda
Propolis, arilarin bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarindan topladiklari antioksidan maddelerden fenolik ve flavonoidlerden meydana gelen dogal bir ari ürünüdür. Ari petek gözlerini önce propolis ile kaplar sonra üzerine balini, polenini, ari sütünü koyar. Böylece arinin ürünleri de kovanda bozulmadan saklanir. Propolisin kovandan çiktigi hali vücudumuzda sindirilebilir özellikte degildir. Propolisi ham haliyle dogrudan tükettigimizde, vücudumuzun propolisin içerisindeki besin ögelerinden yararlanma orani yalnizca %2'dir. Bu sebeple, propolisin mutlaka ekstrakte edilmesi, bir baska deyisle özütlenmesi gerekmektedir. Bu islem uzmanlik gerektiren bir islem olup, gida mühendisleri kontrolünde yapilmalidir.


 

Game Changers Ödülleri

BEE’O Anadolu Propolisine 3 Uluslararasi Ödül Birden!


Türkiye’de daha önce üretilmeyen propolisin ülkemizde ilk kez ‘Sözlesmeli Aricilik’ modeliyle yerli üretimini baslatan BEE'O; finalistlerin bagimsiz bir kurul tarafindan belirlendikten sonra, birincilerin halk oylamasi ile seçildigi yarismada 3 uluslararasi ödüle birden layik görüldü.
Türkiye’de fark yaratan ve yenilikçi fikirlere imza atan sirketlerin Game Changers Türkiye Ödülü ile onurlandirildigi günde BEE'O Anadolu Propolisi En Iyi Yeni Marka, En Iyi Teknolojik Inovasyon ve En Iyi Game Changer ödüllerinin sahibi oldu.
Ilk ve Tek Yerli Inovasyon Ödüllü Anadolu Propolisi’ne Ödül Yagmaya Devam Ediyor!
Kovandan çiktigi ham haliyle vücutta sindirilemeyen propolis için Istanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent'te gerçeklestirdigi Ar-Ge çalismalariyla özütleme yöntemini gelistiren BEE'O, Game Changer Türkiye’den aldigi ödüllerle kazandigi ödül sayisini on dokuza yükseltti.
BEE'O Propolis Genel Müdürü Asli Elif Tanugur Samanci ödülle ilgili sunlari söyledi “Bu Ödüller hem ekibimizin hem de aricilarimizin motivasyonunu yükseltiyor. Isimize daha büyük bir sevk ile sariliyor ve ülkemizin bu degerli ürününü bir dünya markasi yapma yolculugumuza daha da hizli adimlar ile devam ediyoruz. Bu ödüllere bizi layik gören herkese özellikle de tüketicilerimize çok tesekkür ederiz. Ürünlerimizin antioksidan içerigi piyasadaki benzer ürünlerden en az 5 kat daha yüksek. Anadolu propolisinin farkini ve degerini yükselten ve taktir eden tüm paydaslarimiza ve ekibimize de tesekkür ederiz. “ 
Anadolu propolisi hakkinda
Propolis, arilarin bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarindan topladiklari antioksidan maddelerden fenolik ve flavonoidlerden meydana gelen dogal bir ari ürünüdür. Ari petek gözlerini önce propolis ile kaplar sonra üzerine balini, polenini, ari sütünü koyar. Böylece arinin ürünleri de kovanda bozulmadan saklanir. Propolis kovandan çiktigi ham haliyle insan tüketimine uygun degildir. Bu haliyle vücudumuzda sindirilebilirligi yalnizca %2'dir. Propolisin insan tüketimine uygun hale getirilmesi için mutlaka ekstrakte edilmesi, bir baska deyisle özütlenmesi gerekmektedir. Bu islem uzmanlik gerektiren bir islem olup uzman gida mühendisleri kontrolünde yapilmalidir
 

ANADOLU PROPOLİSİ CENEVRE’DE!

ANADOLU PROPOLISI CENEVRE’DE!


BEE’O uzmanlari tarafindan gelistirilen Anadolu propolisi; Avrupa’da en iyi içerik, ürün ve arastirma girisimlerine ödül veren NutraIngredients Awards yarismasinda ilk üçe girdi!

BEE’O; 2013 yilinda Türkiye’de ilk kez “Sözlesmeli Aricilik” modeliyle yerli propolis üretimini baslatmak ve proses yöntemini gelistirerek insan tüketimine uygun hale getirmek için Gida Yüksek Mühendisi Asli Elif Tanugur Samanci, Taylan Samanci ve Prof. Dr. Dilek Boyacioglu tarafindan KOSGEB destekli Ar-Ge projesiyle Istanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent’ te kuruldu. Kuruldugu günden bu yana 6'si uluslararasi, 13'ü ulusal olmak üzere 19 farkli ödüle layik görüldü.

BEE’O Propolis, gelistirdigi inovatif ürünler ile bu yil Cenevre’de dördüncüsü düzenlenen yarismada Editors Award for Functional Food Innovation kategorisinde ilk üçe girdi. Ödülünü Senior Editor Nathan Gray’in elinden alan Asli Elif Tanugur Samanci duygularini söyle ifade etti: “Anadolu propolisini dünyaya tanitma adina çiktigimiz bu yolda aldigimiz bu ödüller bize büyük bir güç veriyor. Bugünlere gelmemizde katkisi olan basta ITÜ ARI Teknokent olmak üzere tüm destekçilerimiz, paydaslarimiz, aricilarimiz, ekibimiz ve tüketicilerimize sonsuz tesekkürler…”

 

Eko Mükemmellik Ödülleri

 

BEE’O Anadolu Propolisine Tüm Dünyadan Ödül Yagiyor

Türkiye’nin gururu BEE’O Anadolu propolisi, iki yeni uluslararasi ödülle daha taçlandirildi. BEEO’nun kurucularindan basarili kadin girisimci Propolis Uzmani Gida Yüksek Mühendisi Asli Elif Tanugur Samanci tarafindan üretilen BEE'O Ari Sütü-Ham Bal (Çocuk) ve BEE'O Propolis-Ham Bal ürünleri Amerika Kaliforniya’da düzenlenen Eco Excellence Awards (Eko Mükemmellik Ödülleri) yarismasinda birincilik ödülüne layik görüldü. 

Türkiye’nin ilk ve tek Inovasyon ödüllü yerli propolis üreticisi BEE’O, gelistirdigi dogal ürünler ile ödüllere doymuyor. Kadin girisimci Gida Yüksek Mühendisi Asli Elif Tanugur Samanci’nin kurucusu ve Genel Müdürü oldugu BEE’O, Kaliforniya'da Eco Excellence Awards yarismasinda, Amerika’da satista olan BEE & YOU markali ürünleri ile iki farkli kategoride birincilik ödülüne layik görüldü. Dünya çapinda 500’ün üzerinde ürünün 15 farkli kategoride yaristigi yarismada kazananlar halk oylamasiyla belirlendi. BEE'O Ari Sütü-Ham Bal (Çocuk) ürünü Saglikli yasam- Alternatif Tedaviler (Wellness-Alternative Remedies) kategorisinde ve BEE'O Propolis-Ham Bal ürünü ise Beslenme – Ham ve Fermente Gida (Nutrition-Raw&Fermented Food) kategorisinde birincilik ödülü kazandi.

“ÜLKEMIZI VE ZENGINLIKLERINI, TÜM DÜNYAYA GURURLA TANITIYORUZ”

Eco Excellence Awards 2018 ödülleri sonrasi çok gururlu oldugunu belirten Samanci, yerli üretimin önemine dikkat çekti. "Yerli ürünlerimizin üretimini artirmanin yolu ihracattan geçmektedir. Bu hem ülkemiz ariciligi hem de ülkemiz ekonomisinin gelismesi için gerekli. Biz, ülkemizde üretilmeyen bir ürünün ilk kez Sözlesmeli Aricilik modeliyle yerli üretimini baslattik ve ihraç etmeye basladik. Gelistirdigimiz Anadolu Propolisini 8 farkli ülkeye ihraç ederek, yerli üretimi destekliyoruz. Birincilerin halk oylamasiyla seçildigi bu yarismada, ürünlerimizin kullanicilarimizin destegi ile ödüle layik görülmesi bizler için büyük bir gurur kaynagi... Oy vererek Anadolu propolisinin dünyaya tanitimina destek olan herkese tesekkür ederiz. Hep birlikte Anadolu propolisini bir dünya markasi yapma yolunda emin adimlarla ilerlemeye devam edecegiz" diye konustu.


Ödüllü kadin girisimci propolis uzmani Asli Elif Tanugur Samanci, ITÜ ARI Teknokent'te gerçeklestirdikleri Ar-Ge projesiyle propolisi insan tüketimine uygun hale getirdiklerini ve içerisindeki antioksidan maddelerin maksimum düzeyde elde edilmesini saglayacak özütleme yöntemini gelistirdiklerini belirterek "Propolis kovandan çiktigi ham haliyle tüketilebilir degil. Bu haliyle propolis vücutta yalnizca yüzde 2 oraninda sindirilebiliyor. Propolisi insan tüketimine uygun hale getirmek için mutlaka uzmanlar tarafindan uygun kosullarda ekstraksiyon yani özütleme islemi yapilmali. Biz de gelistirdigimiz inovatif özütleme yöntemi ile kuruldugumuz günden bu yana çok sayida ulusal ve uluslararasi ödülle taçlandirildik. Eko Mükemmellik Ödülleri ile birlikte son 5 yilda 21 farkli ödüle layik görüldük" dedi.


Asli Elif Tanugur Samanci “Ürünlerimizin bu denli çok ödüle layik görülmesindeki en önemli faktör, tüketicilerimizin yasadigi olumlu deneyimler. Bunlar bizim için çok kiymetli ve ayni zamanda motivasyon kaynagi…Türkiye genelindeki 100.000 kovanimiz ve 500 sözlesmeli aricimiz, gida, kimya ve ziraat mühendislerinden olusan 75 kisilik uzman kadromuz ile Anadolu propolisini insanlara ulastirmaya devam edecegiz. En önemli farkimiz kovandan gelen bu saglikli ürünlerin, dogalligini ve besin degerini koruyarak tüketicilere ulastiriyor olmamiz. Örnegin; bali tüketicilerimize, ham bal olarak sunuyor, pastörize ve polenlerini tutacak sekilde filtre etmeden raflara ulastiriyoruz. Ürettigimiz Anadolu propolisi, piyasadaki benzer ürünlerden en az 5 kat daha yüksek antioksidan aktiviteye sahip. Sözlesmeli aricilik ile elde ettigimiz diger bir degerli ürün ise ari sütü. Arilar bu ürünü yavru arilarini beslemek için kendi vücutlarindan salgiliyor. Ari sütü ayni zamanda kovandaki kraliçe arinin yasam boyu kullandigi besin maddesi. Hayati boyunca ari sütü ile beslenen kraliçe ari diger arilardan 2 kat daha büyük oluyor, 30 kat daha uzun yasiyor ve her gün 2000 yumurta birakarak kovanin sürekliligini sagliyor. Doganin bize sundugu bu degerli ürünleri, kovandan sofraya izlenebilir, iyi aricilik uygulamalari dogrultusunda en saf haliyle üretip, Istanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent’te yer alan laboratuvarlarimizda dogal besin içerigi ve biyolojik aktivitelerini dogrulayarak tüketicilerimize ulastiriyoruz. Bu ödüllerin temelinde, yerli üretime verilen emek, yillara dayali deneyim ve uzmanlik yatiyor. Bu yolculukta bizimle birlikte yürüyen tüm paydaslarimiza çok tesekkür ederiz.” dedi.

Eurowoman Küresel İş Kadınları Forumu “İş Ödülü”

 

Bee’o Propolisin kurucusu Asli Elif Tanugur Samanci’ya bir ödül de Avrupa Birliginden!  

Gida Yüksek Mühendisi Propolis Uzmani Asli Elif Tanugur Samanci, Eurowoman Küresel Is Kadinlari Forumu’nun verdigi “Is Ödülü”ne layik görüldü. 

Eurowoman Küresel Is Kadinlari Forumu kapsaminda bu yil 7.’si düzenlenen EUROWOMAN 2019 Is Ödülleri töreni, Atasehir Marriott Otel’de gerçeklesti. Kendi dallarinda uzmanlasan kadin girisimcilerin basarilarinin ödüllendirildigi törende, is modeliyle küresel anlamda önemli bir fark yaratan Asli Elif Tanugur Samanci Is Ödülüne layik görüldü.

Avrupa düzeyinde is kadinlarinin 5 farkli kategoride ödüllendirildigi gecede konusma yapan Tanugur, Anadolu propolisi ile ülkemizi Dünyada temsil etmekten ve bu ödüle layik görülmekten dolayi mutluluk ve gurur duydugunu ifade etti. Tanugur ‘Yaptigimiz çalismalari takdir eden herkese çok tesekkür ederim. Oglumun bagisiklik sorunundan yola çikarak, Ziraat Yüksek Mühendisi Aricilik Uzmani esim Taylan Samanci ve Prof. Dr. Dilek Boyacioglu ile birlikte firmamizi 2013 yilinda KOSGEB destekli Ar-Ge projesiyle Istanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent’te kurduk. Böylece propolisin ülkemizde ilk kez Sözlesmeli Aricilik modeliyle yerli üretimini baslattik. Ar-Ge çalismalarimiz ile gelistirdigimiz proses yöntemimiz ile propolisi insan tüketimine uygun hale getirdik. BEE'O Propolis ailesi olarak, Sözlesmeli Aricilik Yöntemi'miz ile kovandan sofraya izlenebilir üretim sagliyoruz. Dogal besin içerigi ve biyolojik aktiviteleri korunmus propolis, ari sütü, polen gibi dogal ari ürünlerinden olusan katma degerli inovatif ürünler üretiyoruz. Böylece aricilarimiz artik bal disindaki diger ari ürünlerini de üretebiliyor ve bundan gelir elde edebiliyorlar" seklinde konustu. 

Tanugur; “Gelistirdigimiz inovasyon ödüllü özütleme yöntemimiz ve yaptigimiz projeler ile ulusal ve uluslararasi arenada 28 farkli ödüle layik görüldük. Bugün, 3000 metrekarelik tesisimiz ve 95 kisilik uzman kadromuz, 150 bin sözlesmeli kovaniminiz ve 500 sözlesmeli aricimiz ile Türkiye’nin en büyük propolis üreticisiyiz” dedi. Tanugur ayrica Anadolu propolisini  bir dünya markasi haline getirdiklerini ve BEE&YOU markasi ile Amerika, Kore, Almanya, Hollanda, Belçika, Isveç, Ingiltere, Avusturya, Katar, Birlesik Arap Emirlikleri, Kibris ve Suudi Arabistan’a ürünlerini ihraç ettiklerini de kaydetti.

Amerika Sofi Awards 2017

Kovandan sofraya misyonu ile üretilen BEE'O, Amerika'da pazara sundugu Propolis Findik Kakao Ham Bal karisimi ile Gidanin Oskarlari olarak bilinen Gurme Özel Ürünler Inovasyon Ödülleri'nde yeni ürün kategorisinde birincilik ödülüne layik görüldü.

 

 

Amerika Özel Gidalar Birligi (Speciality Food Association) tarafindan 1972 yilindan bu yana dünya çapinda mutfakta mükemmellik ve yaraticilik baglaminda verilen Sofi Ödülleri (Sofi Awards) sahiplerini buldu. 12 gün boyunca gurme özel ürünler alaninda uzman 62 kisi (Speciality Food Expert) tarafindan yapilan degerlendirme sonucunda 3000 ürün arasindan Türkiye'nin ilk ve tek yerli propolisi birincilikle taçlandirildi.

 

 

 

Avrupa Birliği Eco Efficiency Ödülü

2016 yilinin son ödülü ise Avrupa Birligi tarafindan verilen Eco Efficiency ödülü oldu.

 

SBS Bilimsel Bio Çözümler, 2013 yilinda, ari ürünleri alaninda sektörel deneyim ve uzmanliga sahip Gida Yüksek Mühendisi Asli Elif Tanugur Samanci, aricilik uzmani Ziraat Mühendisi Taylan Samanci ve Istanbul Teknik Üniversitesi Gida Mühendisligi bölümünde ögretim görevlisi Prof. Dr. Dilek Boyacioglu tarafindan, Türkiye’de daha önce üretilmeyen propolisi yine Türkiye’de ilk kez “Sözlesmeli Aricilik” modeli ile üretmek adina KOSGEB destekli Ar-Ge projesi ile kurulmustur. Ari ürünleri alanindaki uzmanligiyla propolis, ari sütü, bal, polen ve ari ürünleri içeren dogal ve saglikli sürülebilir karisimlar üretmektedir. 2013 yilindan bu yana birçok kurum ve kurulus tarafindan toplamda 6 farkli ödüle layik görülen BEE'O Propolis Türkiye'nin ilk ve tek yerli, ödüle doymayan propolisi niteligini tasimaktadir.

Anlaşmalı Bankalar
Top

Sepetinizde Bulunan Ürünler