facebook

Ulusal Ödüllerimiz

 • IBS - Annelerin Seçimi Yılın Ürünü
  IBS - Annelerin Seçimi Yılın Ürünü
 • Sürdürülebilir İş Ödülleri
  Sürdürülebilir İş Ödülleri
 • İstanbul Altın Değerler Ödülü
  İstanbul Altın Değerler Ödülü
 • KOSGEB İnovatif Girişimcilik Ödülü 2018
  KOSGEB İnovatif Girişimcilik Ödülü 2018
 • ELELE Avon Kadın Ödülleri-Girişimcilik Ödülü 2017
  ELELE Avon Kadın Ödülleri-Girişimcilik Ödülü 2017
 • Denizli İş Kadınları Birliği – İnovatif İş Kadını Ödülü 2017
  Denizli İş Kadınları Birliği – İnovatif İş Kadını Ödülü 2017
 • Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği - Türkiye'nin En Başarılı 10 Genci Ödülü 2017
  Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği - Türkiye'nin En Başarılı 10 Genci Ödülü 2017
 • Türkiye Girişimcilik Zirvesi - E-ticaret Ödülü 2017
  Türkiye Girişimcilik Zirvesi - E-ticaret Ödülü 2017
 • Design Turkey - Tasarım Ödülü 2017
  Design Turkey - Tasarım Ödülü 2017
 • Türkiye İhracatçılar Meclisi - E-İhracat Şampiyonu
  Türkiye İhracatçılar Meclisi - E-İhracat Şampiyonu
 • Türkiye'nin Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimcisi
  Türkiye'nin Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimcisi
 • TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD‘dan Büyük Ödül
  TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD‘dan Büyük Ödül
 • İTÜ Arı Teknokent Beetech Ödülü
  İTÜ Arı Teknokent Beetech Ödülü
 • BİST Pazar 2014 Ödülü
  BİST Pazar 2014 Ödülü

IBS - Annelerin Seçimi Yılın Ürünü

BEE’O, En Iyileri Bulusturan IBS Anne Bebek Çocuk Fuari’ndan Ödülle Döndü…

“Annelik Doganda Var’’ temasi ile bu yil sekizincisi düzenlenen IBS Anne Bebek Çocuk Fuari, sektörün liderlerini bir araya getirdi. 13-15 Aralik tarihleri arasinda gerçeklesen etkinlik, 100 binin üzerinde ziyaretçiye ev sahipligi yapti. BEE’O UP Propolisli Surup, halk oylamasi ile Annelerin Seçimi Yilin Ürünü Ödülünü kazanarak, ödül sayisini 30’a çikartti ve 286 firmanin katilim gösterdigi fuara damgasini vurdu.

 

Sektörde farkli bir noktada konumlanan BEE’O, imza attigi projeler ve basarilariyla, ödüllerini arttiriyor. Birçok yenilige ve inovatif çalismaya öncülük ettiklerini vurgulayan BEE’O Propolis Genel Müdürü Gida Yüksek Mühendisi Asli Elif Tanugur Samanci, “Anadolu Propolisini bir dünya markasi yapma yolunda emin adimlarla ilerliyoruz. Kovandan sofraya prensibi ile ürettigimiz %100 dogal ürünlerimiz ve kalite anlayisimizla ari ürünlerini yeni katma degerli ürünlere dönüstürüyoruz ve insanlarin doganin bu gücüne daha kolay ulasabilmesini sagliyoruz” dedi.

 

30. ödülümüzü annelerden almak çok degerli ve anlamli

 

Aldiklari ödül ile ilgili konusan Samanci; “Bu yil 8. düzenlenen IBS Anne Bebek Çocuk Fuari’nda ziyaretçilerimizle bir araya gelerek keyifli bir 3 gün geçirdik. Öncelikle standimiza olan yogun ilgi için çok tesekkür ediyor ve aldigimiz olumlu geri dönüsler için mutlulugumu sizinle paylasmak istiyorum. Ayrica bu mutlulugun bir diger sebebi ise, BEE’O UP Propolisli Surup ile Annelerin Seçimi Yilin Ödülü kategorisinde ödüle layik görülmemizdir. Biz BEE’O ailesi olarak çocuklarin beslenmesine anne hassasiyetiyle yaklasiyor, dogadan aldigimiz gücü %100 dogal ve besleyici haliyle çocuklarimiza sunuyoruz. Dolayisiyla bu ödülün halk oylamasi ile verilmis olmasi bizim için çok degerli ve anlamli. Biz dün ve bugün oldugu gibi gelecekte de Kovandan Sofraya felsefesiyle yürüttügümüz yolcugumuzu yenilikçi vizyonumuzla sürdürecegiz” dedi.

 

Anneler bu ürünü seçti çünkü bu ürün çok dogal ve çok saglikli

 

Samanci Propolisli Surup hakkinda sunlari söyledi; “Propolisi çocuklarin severek tüketebilecegi lezzetlerden olan portakal suyu ve ham bal ile tatlandirdik. Ayrica anneler çocuklarina bu ürünü güvenle versinler diye; ilave yag, seker, koruyucu ve katki maddesi eklemedik. Propolisli Surubu gelistirmemizdeki ilk amaç, çocuklarin propolisi severek tüketmesi için annelere dogal bir çözüm sunmakti. Ve ürün tüketicilerimiz ile bulustugu günden bu yana, annelerden kullaniminin pratik oldugu ve çocuklarina kolaylikla içirebildiklerine dair birçok olumlu dönüs aldik. Annelerden aldigimiz bu memnuniyet mesajlari bizi her zaman çok motive etti. Bugün ise mutlulugumuz bu muhtesem ödül ile daha da artti ve tüketicilerimiz sayesinde bu gururu bir kere daha yasadik. Bu vesile ile böyle degerli ürünlere emek veren tüm BEE’O ailesine ve bizi bu ödüle layik gören herkese çok tesekkür ederim.

 

Bu cografyanin en degerli ari ürünlerini bir dünya markasi yapma yolunda ilerliyoruz

 

Alinan ödül ve basarilarin kurduklari entegre bir yapiya dayandiginin altini çizen BEE’O Propolis Genel Müdürü Gida Yüksek Mühendisi Asli Elif Tanugur Samanci; “Türkiye’de ilk kez hayata geçirdigimiz Sözlesmeli Aricilik Modeli ile ürettigimiz propolis, ari sütü, polen, ari ekmegi, ham bal ve bunlardan ürettigimiz inovatif katma degerli ürünlerimizi 13 ülkeye ihraç ediyoruz. Bu sayede sadece ariciliga degil ayni zamanda ülkemizin güçlü bir ekosisteme sahip olmasina katki sagliyoruz.

Ürünlerimizi, Türkiye’de e-ticaret sitemiz www.beeo.com.tr üzerinden, 25.000 eczane ve 2500 perakende satis noktasinda tüketicimizle bulustururken ayni basariyi yurt disinda da sürdürüyoruz. Amerika’da ise e-ticaret sitemiz www.bee-and-you.com üzerinden; ayrica Amazon, CVS, Wallmart, E-bay’de ve 3500 perakende satis noktasinda ürünlerimiz yer aliyor. Biz BEE’O olarak Türkiye cografyasinin en degerli ari ürünlerini tüm dünyaya tanitmaktan dolayi çok mutlu ve gururluyuz. Hedefimiz Anadolu ari ürünlerini bir dünya markasi haline getirmek. Bunu yaparken, ülkemizde ariciligin gelisimi, tarimsal üretim ve ekonomik kalkinma için projeler üretmeye ve çalismaya devam edecegiz” dedi.

Sürdürülebilir İş Ödülleri

BEE’O Propolis  Sürdürülebilir Is Ödülleri’nde birinci oldu

Türkiye’de ilk kez Sözlesmeli Aricilik modeliyle yerli propolis üretimini baslatan ve propolisin içerindeki antioksidan maddeleri maksimum sekilde koruyacak özütleme yöntemini gelistiren BEE’O Propolis, Sürdürülebilir Is Ödülleri’nde “Sürdürülebilir Inovasyon KOBI” kategorisinde birincilikle ödüllendirildi.  

 

Türkiye’de, is dünyasinda sürdürülebilir is modellerinin yerlesimini, basarili çalismalar gerçeklestiren sirketleri ortaya çikarmak ve rol model olmalarini saglayarak degisimi tesvik etmeyi amaçlayan Sürdürülebilir Is Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yil 5.’si düzenlenen Sürdürülebilir Is Ödülleri’nde, BEE’O Propolis “Sürdürülebilir Inovasyon KOBI” kategorisinde birincilikle ödüllendirildi.

 

Önceki gün Fairmont Quasar Istanbul’da düzenlenen törende, 31 jüri üyesinin degerlendirmeleri neticesinde 14 farkli kategoride ödül verildi.

 

Türkiye’nin ilk ve tek sözlesmeli aricilik modeliyle üretilmis, %100 yerli, inovasyon ödüllü propolis üreticisi BEE’O, Sürdürülebilirlik Akademisi’nden aldigi ödülle basarisini perçinledi. Basarili is kadini Gida Yüksek Mühendisi Asli Elif Tanugur Samanci’nin kurucusu ve Genel Müdürü oldugu BEE’O, Sürdürülebilir Is Ödülü ile birlikte aldigi ulusal ve uluslararasi ödül sayisini 23’e çikarmis oldu.

 

TÜRKIYE GENELINDE 150 BIN KOVAN VE 500’DEN FAZLA SÖZLESMELI ÜRETICI

Ödülü BEE’O Propolis adina Marka Müdürü Gida Yüksek Mühendisi Ece Özdemir aldi. Türkiye’de daha önce üretilmeyen, son derece degerli bir ari ürünü olan propolisin, ülkemizde ilk kez Sözlesmeli Aricilik modeliyle yerli üretimini baslattiklarini belirten Özdemir, “BEE’O olarak bu geceyi hazirlayan Sürdürülebilirlik Akademisi’ne ve bizi ödül layik gördükleri için degerli jüri üyelerine çok tesekkür ederiz. Anadolu propolisini 10 ülkeye ihraç ediyoruz ve bir dünya markasi yapma yolunda emin adimlarla ilerliyoruz” dedi. Özdemir söyle konustu:

“Türkiye genelindeki 150.000 kovanimiz ve 500’den fazla sözlesmeli aricimiz, gida, kimya ve ziraat mühendislerinden olusan 80 kisilik uzman kadromuz ile kovandan gelen bu degerli ürünleri tüketicilerimize tüm dogalligi ve safligiyla ulastiriyoruz. Ülkemiz kovan sayisi bakimindan dünyanin ikinci büyük aricilik ülkesi. Fakat Türkiye’de daha önce bal disindaki diger ari ürünleri üretimi yok denecek kadar azdi. Biz, BEE’O olarak 2013 yilinda Sözlesmeli Aricilik modeliyle tüm bu ürünlerin yerli üretimini baslattik ve ülkemizde aricilar bal disindaki ari sütü, ari ekmegi, polen ve propolis gibi ari ürünlerinin üretimiyle BEE’O araciligiyla tanismis oldular. Türkiye’de ilk kez yerli üretimini baslattigimiz propolisin içerisinde bulunan besin ögelerinin maksimum sekilde elde edecek özütleme yöntemini gelistirdik. Gelistirdigimiz Inovasyon ödüllü özütleme yöntemiyle ulusal ve uluslararasi pek çok farkli ödüle layik görüldük.”

 

 

İstanbul Altın Değerler Ödülü

BEE'O Propolis'e Bir Ödül de Ekonomi Zirvesi'nden!

BEE'O Propolis, Ekonomi Zirvesi'nden Ödülle Döndü!

Türkiye'nin ilk ve tek yerli propolis üreticisi BEE'O Propolis, yine inovasyon konusundaki üstün basarilariyla “Istanbul Altin Degerler” ödülünün sahibi oldu.

 

Istanbul Ekonomi Zirvesi, ülkemize katma deger yaratan markalari ödüllendirdigi Istanbul Altin Degerler Ödül Töreni'nde, ülkemizin ilk ve tek inovasyon ödüllü yerli propolis üreticisi BEE'O Propolis'i, inovasyon konusundaki üstün basarilarindan dolayi “Istanbul Altin Degerler” ödülü ile taçlandirdi. “Küresel krizden çikisin yol haritasini belirlemek” temasiyla gerçeklesen “Istanbul Ekonomi Zirvesi ve Istanbul Altin Degerler Ödül Töreni”, 14 Aralik 2018 Cuma günü Çiragan Sarayi’nda gerçeklesti. Bu yil ikincisi düzenlenen zirvede, ülkemize katma deger yaratan yenilikçi 34 kisi ve kuruma çalismalarindan dolayi ödül verildi.

 

Ödülü, Türkiye Is Kadinlari Dernegi (TIKAD) Yönetim Kurulu Üyesi Emine Kamisli Sabanci'nin elinden alan BEE'O Propolis Genel Müdürü Gida Yüksek Mühendisi Asli Elif Tanugur Samanci, yaptigi konusmada "Bizi bu degerli ödüle layik gören ve çalismalarimizi takdir eden herkese çok tesekkür ederiz. Kadin girisimci olmak ve sektörde tutunabilmek bir hayli zor bir yolculuktu. TIKAD A.S. ile tanisana kadar bu yolculuk oldukça çetin geçiyordu. Özellikle Emine Kamisli Sabanci'ya kadin girisimcilere verdigi mentorluk destegi için çok tesekkür ederim. Bu ödülü kendisinin elinden almak benim için çok büyük bir gurur. Yaptigimiz her arastirma ve bu dogrultuda ürettigimiz her ürün, öncelikle ülkemize deger katma amacini tasiyor. Ne mutlu bize ki kuruldugumuz günden bu yana geçirdigimiz 5 yili, 24 farkli ödülle taçlandirdik. Bunlarin birçogunu ulusal ve uluslararasi arenalarda aldigimiz inovasyon ödülleri olusturuyor. Istanbul Altin Degerler ödülü ile bu inovasyon ödüllerine bir yenisini daha eklemenin mutlulugunu ve gururunu yasiyoruz" seklinde konustu.

 

2019 hedefleri hakkinda da bilgi veren Tanugur, Ar-Ge çalismalarinin hiz kesmeden devam ettigini ve pazara yeni ürünler sunacaklarini kaydetti. TIKAD'tan aldiklari yatirimi, yeni inovatif katma degerli ürünleri üretmek amaciyla kullanacaklarinin altini çizen Tanugur, "Anadolu propolisini bir dünya markasi yapmak adina çiktigimiz bu yolda, Türkiye'de daha önce üretilmeyen propolisi, yine Türkiye’de ilk kez gelistirdigimiz "Sözlesmeli Aricilik Modeli" ile üretiyoruz. Bu üretim sürecinde gelistirdigimiz proses yöntemimiz ile propolisi, insan tüketimine uygun hale getirdik. Her geçen gün büyümeye ve ülkemizin adini yurtdisinda temsil etmeye devam ediyoruz. Bugün, ayrica BEE&YOU markamizla Amerika, Kore, Almanya, Hollanda, Isveç, Ingiltere, Avusturya, Kibris, Suudi Arabistan ve Pakistan'a ürünlerimizi ihraç ediyoruz. 2019'da da hiz kesmeden ihracat yaptigimiz ülkelerin sayisini çogalmayi hedefliyoruz" seklinde belirtti.

KOSGEB İnovatif Girişimcilik Ödülü 2018

BEE’O Propolis, ‘Inovatif Girisimcilik Ödülü’ne layik görüldü!

BEE’O Propolis, KOSGEB’in bu yil besincisini düzenledigi KOBI ve Girisimcilik Ödülleri’nin ‘Inovatif Girisimcilik’ kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.
 
Küçük ve Orta Ölçekli Isletmeleri Gelistirme ve Destekleme Idaresi Baskanligi’nin (KOSGEB) bu yil besincisini düzenledigi KOBI ve Girisimcilik Ödülleri sonuçlandi. Türkiye’de ilk kez yerli propolis üretimini baslatan BEE’O Propolis, gelistirdigi inovatif ürün BEE'O Suda Çözünür Propolis Damla ile ürün kategorisinde inovasyon ödülüne layik görüldü. 

KOBI’lerin rekabet güçlerini gelistirmeye ve girisimcilik kültürünü yayginlastirmaya yönelik hizmet ve destekler sunan KOSGEB 5. KOBI ve Girisimcilik Ödül Töreni, Basbakan Binali Yildirim’in katilimiyla 1 Mart günü Ankara KOSGEB Baskanlik Binasi’nda gerçeklesti.

BEE’O Propolis Genel Müdürü Gida Yüksek Mühendisi Asli Elif Tanugur Samanci, ödülle ilgili heyecanini su sözlerle dile getirdi; “Firmamizi 2013 yilinda kurarken ilk destegi KOSGEB Ar-Ge projesi ile aldik. Dolayisiyla bu ödül bizim için çok anlamli ve çok degerli…Bu ödülü almaktan büyük bir gurur ve mutluluk duydum. Anadolu propolisini bir dünya markasi yapma yolunda her gün daha büyük bir inançla ilerlemeye devam edecegiz.”
 

ELELE Avon Kadın Ödülleri-Girişimcilik Ödülü 2017

BEE'O Kurucu Ortagi/Genel Müdürü Asli Elif Tanugur Samanci’ya Elele Avon Kadin Ödülleri 2017 Yilin Girisimcisi Ödülü!

Bu yil dördüncüsü düzenlenen Elele AVON Kadin Ödülleri ‘Yilin Girisimcisi’ kategorisinde birincilik ödülünü Asli Elif Tanugur Samanci kazandi.

Firmasini Istanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent'te kurarak, ülkemize Çin’den ithal edilen propolisin Türkiye’de ilk kez “Sözlesmeli Aricilik” modeliyle yerli üretimini baslatan Samanci, Anadolu propolisini Amerika’dan Avrupa’ya, Kore’den Suudi Arabistan’a pek çok ülkeye ihraç ediyor. Anadolu propolisini bir dünya markasi yapma yolunda emin adimlarla ilerliyor.

Ödülü Derya Baykal’in elinden alan Samanci ödülle ilgili heyecanini söyle dile getirdi; “Ülkemizde üretimi yapilmayan bir ürünün yerli üretimini baslattik ve su anda ihraç edilebilir hale getirdik. Bu ise baslarken çevremdeki insanlar, teknik bilgi birikime sahip oldugumu fakat ticaretin farkli oldugunu ve zorlanabilecegimi belirttiler. Fakat ben tereddüt etmedim. Hedefimi çoktan belirlemistim; kendime güvenim tamdi. Yalnizca hedefime odaklandim, durmadan çalistim ve çok emek vererek bugünlere gelmeyi basardim. Ilk olarak kendi oglum için kesfettigim bu sifayi herkese ulastirabilmek adina çiktigimiz bu yolda bu degerli ödüle layik görülüyor olmak benim için çok kiymetli… Emegi geçen ve bu ödülde bizi destekleyen herkese tesekkür ediyorum.”

Hakkinda

Istanbul Teknik Üniversitesi Gida Mühendisligi Bölümü’nden 1996 yilinda mezun oldu. Uzun yillar bal sektöründeki firmalardan birinde Ar-Ge ve Kalite Direktörü olarak görev yapti. Çalisma hayati boyunca ari ürünleriyle ilgili pek çok arastirmanin ve projenin hem yaraticisi hem de yürütücüsü oldu. Propolisin ülkemizde üretilmedigini ve Çin'den geldigini ögrenince kendisi üretmeye karar verdi. Propolisin Türkiye’de ilk kez “Sözlesmeli Aricilik” modeli ile yerli üretimini baslatmak ve proses yöntemini gelistirerek insan tüketimine uygun hale getirmek için Taylan Samanci ve Prof. Dr. Dilek Boyacioglu ile 2013 yilinda KOSGEB destekli Ar-Ge projesiyle firmasini Istanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent’te kurdu. 5 yil içerisinde 6'si uluslararasi, 13'ü ulusal olmak üzere toplam 19 farkli ödüle layik görülen BEE'O'nun kurucusu…Türkiye’nin kadin girisimci ödüllü ilk ve tek yerli propolis üreticisi… Su anda Türkiye’nin dört bir yanindaki 500 sözlesmeli arici ve 100.000 ari kovaniyla, propolis, ari sütü, bal, polen içeren ürünlerini kovandan sofraya prensibiyle, besin içerigi ve biyolojik aktivitesini koruyarak yurt içinde BEE’O yurt disinda da BEE & YOU markasiyla tüketicilerine sunmaya devam ediyor. Satilan her ürünün 1 TL’sini de dogrudan aricilara geri döndürüyor…
 

Denizli İş Kadınları Birliği – İnovatif İş Kadını Ödülü 2017

DENIZLI IS KADINLARI BIRLIGINDEN BEE’O GENEL MÜDÜRÜ ASLI ELIF TANUGUR SAMANCI’YA BÜYÜK ÖDÜL!

11 Nisan 2018 tarihinde Denizli Is Kadinlari Birliginin düzenlemis oldugu is dünyasi kadinlarina yönelik “Pamukkadin”  ödülleri sahiplerini buldu. Denizli ticaret odasinda gerçeklestirilen ödül törenine Ekonomi Bakani Nihat Zeybekçi’nin esi Aysen Zeybekçi, Denizli Büyüksehir Belediye Baskani Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakami Sükrü Görücü, Pamukkale Kaymakami Hayrettin Balcioglu, DTO Baskani Ugur Erdogan, DENIB Baskani Süleyman Kocasert, DIKAB Baskani Nilgün Ök, CHP Merkezefendi Ilçe Baskani Tolga Varliker ve AK Parti Il Kadin Kollari Baskani Nurcan Dalbudak da katildi. 

Törende BEE'O Propolis Genel Müdürü ve Kurucu Ortagi Asli Elif Tanugur Samanci, yilin Inovatif Is Kadini ödülüne layik görüldü. Samanci, ödülünü Türkiye Ihracatçilar Meclisi Baskan Vekili ve DENIB Baskani Süleyman Kocasert’in elinden aldi. Törende Denizli’nin basarili is kadinlari 4 ayri kategoride ödüle layik görüldü. 

Törende DIKAB Baskani Nilgün Ök, DENIB Baskani Süleyman Kocasert, Denizli Ticaret Odasi Baskani Ugur Erdogan, Denizli Büyüksehir Belediye Baskani Osman Zolan konusma yaptilar.

Törende, Gida Yüksek Mühendisi ve BEE’O Propolis Genel Müdürü Asli Elif Tanugur Samanci, ülkemizde daha önce üretilmeyen propolisi, sözlesmeli aricilik yöntemi ile nasil üretmeye basladigini, inovatif, dogal ve saglikli ürünlere dönüstürerek, ihraç etmeyi nasil basardigini anlatti. Ürettigi dogal propolisli ürünlerin, ülkemizde oldugu kadar  ABD, Kore, Avrupa, Suudi Arabistan ve Pakistan’da da ilgi gördügünü belirten Samanci, Anadolu propolisini bir dünya markasi yapma yolunda emin adimlarla ilerlediklerini belirtti.  

Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği - Türkiye'nin En Başarılı 10 Genci Ödülü 2017

Uluslararasi Genç Liderler ve Girisimciler (JCI) Dernegi tarafindan dünyada 1981 yilindan bu yana düzenlenen “Ten Outstanding Young Persons of the World”ün Türkiye ayagi olan ‘TOYP - Türkiye'nin 10 Basarili Genci' yarismasi sonuçlandi. BEE’O Propolis’in kurucularindan Aricilik Uzmani & Ziraat Mühendisi Taylan Samanci, “Is Dünyasi, Ekonomi ve Girisimcilik Kategorisi”nde birincilik ödülüne layik görüldü.

Ülkemize Çin’den ithal edilen propolisin Türkiye’de ilk kez “Sözlesmeli Aricilik” modeliyle yerli üretimini baslatan BEE’O, yurt disinda da BEE&YOU markasiyla propolisli katma degerli ürünlerini dogal besin içerigi ve biyolojik aktivitelerini koruyarak Amerika’dan Avrupa’ya, Kore’den Suudi Arabistan’a pek çok ülkeye ihraç ediyor. Anadolu propolisini bir dünya markasi yapma yolunda emin adimlarla ilerliyor.

 

Hakkinda
1999 yilinda Mersin Üniversitesi Aricilik Bölümü’nden mezun olan Taylan Samanci, Trakya Üniversitesi Tekirdag Ziraat Fakültesi Zootekni bölümünde lisans egitimini tamamladiktan sonra Türkiye’nin 7 bölgesinde 55 ilde çok sayida aricilik egitim çalismalari yürüttü. 

Uluslararasi Bal Komisyonu, TSE ayna komite ve ISO (International Standards Organisation) ari sütü standardi olusturma komisyonu üyesi olan Samanci, kurucusu oldugu BEE’O markasi ile ari ürünlerinin tarladan sofraya izlenebilirligi ve iyi tarim uygulamalarinin saglanmasi konularinda çalismalarini sürdürmekte ve yaptigi çalismalar ile sektöre ve bilime katki saglamaktadir.
 


Türkiye Girişimcilik Zirvesi - E-ticaret Ödülü 2017


Para dergisinin düzenledigi Türkiye Girisimcilik Zirvesi Büyük Ödül Töreni Borsa Istanbul'da gerçeklestirildi. 22 Kasim günü yapilan törende SBS Bilimsel Bio Çözümler San. ve Ticaret A.S., BEE’O Propolis markasiyla Para’nin Girisimcileri Ödülleri’nde 500 bin Dolar ile E-ticaret alaninda ödüle layik görüldü.

Bir marka yaratan ve ülkemize Çin’den ithal edilen propolisin Türkiye’de ilk kez “Sözlesmeli Aricilik” modeliyle yerli üretimini baslatan Samanci, Anadolu propolisini Amerika’dan Avrupa’ya, Kore’den Suudi Arabistan’a pek çok ülkeye ihraç ediyor.

Samanci ödülle ilgili mutlulugunu su sözlerle dile getirdi; “Yerli üretimin verdigi güçle, ülkemize ithal edilen propolisi ilk defa ihraç edilebilir hale geldik. Su anda, Istanbul Teknik Üniversitesi’nde gerçeklestirdigimiz Ar-Ge çalismalarimizla her geçen gün markamiza deger katmaya ve daha da büyümeye devam ediyoruz. Aldigimiz her ödül çok degerli, her takdir bize güç veriyor. Tek gayemiz Anadolu propolisini çok daha fazla kisiye ulastirmak ve onu bir dünya markasi haline getirmek...”
 

Design Turkey - Tasarım Ödülü 2017

 

Kovandan sofraya dogallik prensibiyle ürünlerini tüketicilerine sunan BEE’O,  Ekonomi Bakanligi ve Türkiye Ihracatçilar Meclisi (TIM) is birliginde Lütfi Kirdar Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye Tasarim Haftasi’ndan ödülle döndü. BEE’O, Tasarim Haftasi kapsaminda yapilan Design Turkey 2017 Endüstriyel Tasarim Ödülleri töreninde “Ambalaj ve Hizli Tüketim Ürünleri” kategorisinde Tasarim ödülüne layik görüldü.

BEE’O, Türkiye’de daha önce üretilmeyen propolisi yine Türkiye’de ilk kez “Sözlesmeli Aricilik” modeli ile üretmek ve proses yöntemini gelistirerek insan tüketimine uygun hale getirmek için Gida Yüksek Mühendisi Asli Elif Tanugur, Ziraat Mühendisi Taylan Samanci ve ITÜ Gida Mühendisligi Bölümü’nde ögretim görevlisi Prof. Dr. Dilek Boyacioglu tarafindan 2013 yilinda KOSGEB destekli Ar-Ge projesi ile Istanbul Teknik Üniversitesi Ari Teknokent’te kuruldu. Propolis, ari sütü, bal, polen içeren ürünlerini kovandan sofraya prensibiyle, besin içerigi ve biyolojik aktivitesini koruyarak tüketicilerine sunmaya devam ediyor.

 

 


 

Türkiye İhracatçılar Meclisi - E-İhracat Şampiyonu

DÜNYA Gazetesi’nin DHL Türkiye isbirligi, Akbank ve Turkcell’in sponsorlugunda gerçeklestirilen 16. “Ihracatin Yildizlari/Türkiye’nin Gizli Sampiyonlari” yarismasinda SBS Bilimsel Bio Çözümler San. ve Ticaret A.S., BEE’O Propolis markasiyla E-ihracat Sampiyonu olarak ödül almaya hak kazandi.
 
Ekonomi Bakani Sayin Nihat Zeybekci’nin katilimiyla 27 Eylül Çarsamba Günü Hilton Bomonti Otel’de gerçeklestirilen ödül töreninde BEE’O kurucu ortagi ve Genel Müdürü Asli Elif Tanugur Samanci, sahnede ödülü Dünya Gazetesi Genel Yayin Yönetmeni Hakan Güldag’in elinden aldi. Ülkemize Çin’den ithal edilen propolisin Türkiye’de ilk kez “Sözlesmeli Aricilik” modeliyle yerli üretimini baslatan Samanci, Anadolu propolisini artik tüm dünyaya tanitiyor.
 
Samanci gecede heyecanini su sözlerle dile getirdi; “Ülkemize ithal edilen bir ürün olan propolisin yerli üretimini baslattik ve artik ihraç edebilir hale geldik. Su anda, Istanbul Teknik Üniversitesi’nde gerçeklestirdigimiz Ar-Ge çalismalariyla, dogal besin içerigi ve biyolojik aktivitesini korudugumuz Anadolu propolisini Amerika’dan Avrupa’ya, Kore’den Suudi Arabistan’a pek çok ülkeye ihraç ediyoruz. E-ihracat alaninda gerçeklestirmis oldugumuz çalismalarla tüm dünyaya Anadolu propolisini sunuyoruz. Böyle degerli kurumlar tarafindan takdir edilmek bizim için çok kiymetli ve güçlü bir motivasyon kaynagi… Emin adimlarla bu yolda ilerlemeye ve çalismaya devam edecegiz.”
 

Türkiye'nin Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimcisi

SBS Bilimsel Bio Çözümler

 

KAGIDER, Garanti Bankasi ve Ekonomist Dergisi isbirligiyle gerçeklestirilen 2016 Türkiye’nin Kadin Girisimcisi Yarismasi’nda, kurucularimizdan Gida Yüksek Mühendisi Sn. Asli Elif Tanugur Samanci ile “Türkiye’nin Gelecek Vaat Eden Kadin Girisimcisi” kategorisi ödülüne layik görüldük!

 

 

Istanbul Teknik Üniversitesi Gida Mühendisligi Bölümü’nden mezun olan Samanci, ayni üniversitede Yüksek Mühendis unvanini kazandi. 2000 yilinda çalismaya basladigi bal sirketinde bir laboratuvar kurarak, 14 yil Ar-Ge ve Kalite Direktörlügü görevini üstlendi. Daha sonra, ari ürünleri konusunda edindigi tecrübeyle, kendi sirketini kurmak üzere çalismaya basladi. Gida alaninda uzman Prof. Dr. Dilek Boyacioglu ve Ziraat Mühendisi Taylan Samanci ile beraber, KOSGEB tarafindan desteklenen propolis projesiyle, 2013 yilinda Istanbul’da “SBS Bilimsel Bio Çözümler”i kurdu. Tanugur, “Sözlesmeli Aricilik Modeli” ile çalismalarina devam ederek 150.000 kovandan bal, ari sütü ve propolis temin etmekte ve gelistirdigi farkli formlardaki dogal ve saglikli ürünleri tüketicilerine sunmaktadir.
 


 

TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD‘dan Büyük Ödül

21 Nisan 2016 tarihinde TÜBITAK, TTGV ve TÜSIAD tarafindan düzenlenen 12. Teknoloji Ödülleri yarismasinda KOSGEB propolis Ar-Ge projesi ile finale kaldik ve degerlendirme sonucunda Mikro Ölçekli Firma Süreç Kategorisi ödülüne layik görüldük! 

 

 

 

Bu anlamda, Bee’o marka propolis; “Sözlesmeli Aricilik” modeliyle üretilmis, TÜBITAK, TTGV ve TÜSIAD tarafindan ödüllendirilmis Türkiye'nin ilk ve tek yerli propolisi olma niteligini tasimaktadir.

 

12. Teknoloji Ödülleri Gecesi

 

 

İTÜ Arı Teknokent Beetech Ödülü

 

SBS Bilimsel Bio Çözümler olarak, Türkiye'de ilk defa "Sözlesmeli Aricilik" modeli ile yola çikarak; ITÜ Ari Teknokent'te 2 yil süren Ar-Ge projesi sonucunda gelistirdigimiz ürünler ve ulusal ve uluslararasi tescil basvurularimiz ile Fikri Mülki Haklar alaninda, ITÜ Ari Teknokent tarafindan 2016 yili “BEETECH” ödülüne layik görüldük!


BİST Pazar 2014 Ödülü

 

2015 yilinin Kasim ayinda, girisimcilerin ve büyüme potansiyeli olan bütün sirketlerin halka açilmaksizin yatirimcilarla bulustugu Borsa Istanbul Özel Pazar’in faaliyete baslamasinin birinci yildönümü ve Global Girisimcilik Haftasi’nin resmi açilisi kapsaminda düzenlenen yarismada 2013 yilinda faaliyet göstermeye baslayan firmamiz ile Borsa Istanbul Özel Pazar 2014 Yili En Hizli Büyüyen Yeni Girisim Sirketi Ödülü’nü almaya hak kazandik!

Anlaşmalı Bankalar
Top

Sepetinizde Bulunan Ürünler