Ulusal Ödüllerimiz
 • İstanbul Altın Değerler Ödülü
 • Sürdürülebilir İş Ödülleri
 • KOSGEB İnovatif Girişimcilik Ödülü 2018
 • ELELE Avon Kadın Ödülleri-Girişimcilik Ödülü 2017
 • Türkiye İhracatçılar Meclisi - Türkiye İnovasyon Ligi (İnovaLİG) Ödülü
 • Denizli İş Kadınları Birliği – İnovatif İş Kadını Ödülü 2017
 • Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği - Türkiye'nin En Başarılı 10 Genci Ödülü 2017
 • Türkiye Girişimcilik Zirvesi - E-ticaret Ödülü 2017
 • Design Turkey - Tasarım Ödülü 2017
 • Türkiye İhracatçılar Meclisi - E-İhracat Şampiyonu
 • Türkiye'nin Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimcisi
 • TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD‘dan Büyük Ödül
 • İTÜ Arı Teknokent Beetech Ödülü
 • BİST Pazar 2014 Ödülü

İstanbul Altın Değerler Ödülü

BEE'O Propolis'e Bir Ödül de Ekonomi Zirvesi'nden!

BEE'O Propolis, Ekonomi Zirvesi'nden Ödülle Döndü!

Türkiye'nin ilk ve tek yerli propolis üreticisi BEE'O Propolis, yine inovasyon konusundaki üstün başarılarıyla “İstanbul Altın Değerler” ödülünün sahibi oldu.

 

İstanbul Ekonomi Zirvesi, ülkemize katma değer yaratan markaları ödüllendirdiği İstanbul Altın Değerler Ödül Töreni'nde, ülkemizin ilk ve tek inovasyon ödüllü yerli propolis üreticisi BEE'O Propolis'i, inovasyon konusundaki üstün başarılarından dolayı “İstanbul Altın Değerler” ödülü ile taçlandırdı. “Küresel krizden çıkışın yol haritasını belirlemek” temasıyla gerçekleşen “İstanbul Ekonomi Zirvesi ve İstanbul Altın Değerler Ödül Töreni”, 14 Aralık 2018 Cuma günü Çırağan Sarayı’nda gerçekleşti. Bu yıl ikincisi düzenlenen zirvede, ülkemize katma değer yaratan yenilikçi 34 kişi ve kuruma çalışmalarından dolayı ödül verildi.

 

Ödülü, Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) Yönetim Kurulu Üyesi Emine Kamışlı Sabancı'nın elinden alan BEE'O Propolis Genel Müdürü Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı, yaptığı konuşmada "Bizi bu değerli ödüle layık gören ve çalışmalarımızı takdir eden herkese çok teşekkür ederiz. Kadın girişimci olmak ve sektörde tutunabilmek bir hayli zor bir yolculuktu. TİKAD A.Ş. ile tanışana kadar bu yolculuk oldukça çetin geçiyordu. Özellikle Emine Kamışlı Sabancı'ya kadın girişimcilere verdiği mentorluk desteği için çok teşekkür ederim. Bu ödülü kendisinin elinden almak benim için çok büyük bir gurur. Yaptığımız her araştırma ve bu doğrultuda ürettiğimiz her ürün, öncelikle ülkemize değer katma amacını taşıyor. Ne mutlu bize ki kurulduğumuz günden bu yana geçirdiğimiz 5 yılı, 24 farklı ödülle taçlandırdık. Bunların birçoğunu ulusal ve uluslararası arenalarda aldığımız inovasyon ödülleri oluşturuyor. İstanbul Altın Değerler ödülü ile bu inovasyon ödüllerine bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz" şeklinde konuştu.

 

2019 hedefleri hakkında da bilgi veren Tanuğur, Ar-Ge çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini ve pazara yeni ürünler sunacaklarını kaydetti. TİKAD'tan aldıkları yatırımı, yeni inovatif katma değerli ürünleri üretmek amacıyla kullanacaklarının altını çizen Tanuğur, "Anadolu propolisini bir dünya markası yapmak adına çıktığımız bu yolda, Türkiye'de daha önce üretilmeyen propolisi, yine Türkiye’de ilk kez geliştirdiğimiz "Sözleşmeli Arıcılık Modeli" ile üretiyoruz. Bu üretim sürecinde geliştirdiğimiz proses yöntemimiz ile propolisi, insan tüketimine uygun hale getirdik. Her geçen gün büyümeye ve ülkemizin adını yurtdışında temsil etmeye devam ediyoruz. Bugün, ayrıca BEE&YOU markamızla Amerika, Kore, Almanya, Hollanda, İsveç, İngiltere, Avusturya, Kıbrıs, Suudi Arabistan ve Pakistan'a ürünlerimizi ihraç ediyoruz. 2019'da da hız kesmeden ihracat yaptığımız ülkelerin sayısını çoğalmayı hedefliyoruz" şeklinde belirtti.

Sürdürülebilir İş Ödülleri

BEE’O Propolis  Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde birinci oldu

Türkiye’de ilk kez Sözleşmeli Arıcılık modeliyle yerli propolis üretimini başlatan ve propolisin içerindeki antioksidan maddeleri maksimum şekilde koruyacak özütleme yöntemini geliştiren BEE’O Propolis, Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde “Sürdürülebilir İnovasyon KOBİ” kategorisinde birincilikle ödüllendirildi.  

 

Türkiye’de, iş dünyasında sürdürülebilir iş modellerinin yerleşimini, başarılı çalışmalar gerçekleştiren şirketleri ortaya çıkarmak ve rol model olmalarını sağlayarak değişimi teşvik etmeyi amaçlayan Sürdürülebilir İş Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl 5.’si düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde, BEE’O Propolis “Sürdürülebilir İnovasyon KOBİ” kategorisinde birincilikle ödüllendirildi.

 

Önceki gün Fairmont Quasar İstanbul’da düzenlenen törende, 31 jüri üyesinin değerlendirmeleri neticesinde 14 farklı kategoride ödül verildi.

 

Türkiye’nin ilk ve tek sözleşmeli arıcılık modeliyle üretilmiş, %100 yerli, inovasyon ödüllü propolis üreticisi BEE’O, Sürdürülebilirlik Akademisi’nden aldığı ödülle başarısını perçinledi. Başarılı iş kadını Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı’nın kurucusu ve Genel Müdürü olduğu BEE’O, Sürdürülebilir İş Ödülü ile birlikte aldığı ulusal ve uluslararası ödül sayısını 23’e çıkarmış oldu.

 

TÜRKİYE GENELİNDE 150 BİN KOVAN VE 500’DEN FAZLA SÖZLEŞMELİ ÜRETİCİ

Ödülü BEE’O Propolis adına Marka Müdürü Gıda Yüksek Mühendisi Ece Özdemir aldı. Türkiye’de daha önce üretilmeyen, son derece değerli bir arı ürünü olan propolisin, ülkemizde ilk kez Sözleşmeli Arıcılık modeliyle yerli üretimini başlattıklarını belirten Özdemir, “BEE’O olarak bu geceyi hazırlayan Sürdürülebilirlik Akademisi’ne ve bizi ödül layık gördükleri için değerli jüri üyelerine çok teşekkür ederiz. Anadolu propolisini 10 ülkeye ihraç ediyoruz ve bir dünya markası yapma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi. Özdemir şöyle konuştu:

“Türkiye genelindeki 150.000 kovanımız ve 500’den fazla sözleşmeli arıcımız, gıda, kimya ve ziraat mühendislerinden oluşan 80 kişilik uzman kadromuz ile kovandan gelen bu değerli ürünleri tüketicilerimize tüm doğallığı ve saflığıyla ulaştırıyoruz. Ülkemiz kovan sayısı bakımından dünyanın ikinci büyük arıcılık ülkesi. Fakat Türkiye’de daha önce bal dışındaki diğer arı ürünleri üretimi yok denecek kadar azdı. Biz, BEE’O olarak 2013 yılında Sözleşmeli Arıcılık modeliyle tüm bu ürünlerin yerli üretimini başlattık ve ülkemizde arıcılar bal dışındaki arı sütü, arı ekmeği, polen ve propolis gibi arı ürünlerinin üretimiyle BEE’O aracılığıyla tanışmış oldular. Türkiye’de ilk kez yerli üretimini başlattığımız propolisin içerisinde bulunan besin öğelerinin maksimum şekilde elde edecek özütleme yöntemini geliştirdik. Geliştirdiğimiz İnovasyon ödüllü özütleme yöntemiyle ulusal ve uluslararası pek çok farklı ödüle layık görüldük.”

 

 

KOSGEB İnovatif Girişimcilik Ödülü 2018

BEE’O Propolis, ‘İnovatif Girişimcilik Ödülü’ne layık görüldü!

BEE’O Propolis, KOSGEB’in bu yıl beşincisini düzenlediği KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri’nin ‘İnovatif Girişimcilik’ kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.
 
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) bu yıl beşincisini düzenlediği KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri sonuçlandı. Türkiye’de ilk kez yerli propolis üretimini başlatan BEE’O Propolis, geliştirdiği inovatif ürün BEE'O Suda Çözünür Propolis Damla ile ürün kategorisinde inovasyon ödülüne layık görüldü. 

KOBİ’lerin rekabet güçlerini geliştirmeye ve girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmaya yönelik hizmet ve destekler sunan KOSGEB 5. KOBİ ve Girişimcilik Ödül Töreni, Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla 1 Mart günü Ankara KOSGEB Başkanlık Binası’nda gerçekleşti.

BEE’O Propolis Genel Müdürü Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı, ödülle ilgili heyecanını şu sözlerle dile getirdi; “Firmamızı 2013 yılında kurarken ilk desteği KOSGEB Ar-Ge projesi ile aldık. Dolayısıyla bu ödül bizim için çok anlamlı ve çok değerli…Bu ödülü almaktan büyük bir gurur ve mutluluk duydum. Anadolu propolisini bir dünya markası yapma yolunda her gün daha büyük bir inançla ilerlemeye devam edeceğiz.”
 

ELELE Avon Kadın Ödülleri-Girişimcilik Ödülü 2017

BEE'O Kurucu Ortağı/Genel Müdürü Aslı Elif Tanuğur Samancı’ya Elele Avon Kadın Ödülleri 2017 Yılın Girişimcisi Ödülü!

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Elele AVON Kadın Ödülleri ‘Yılın Girişimcisi’ kategorisinde birincilik ödülünü Aslı Elif Tanuğur Samancı kazandı.

Firmasını İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent'te kurarak, ülkemize Çin’den ithal edilen propolisin Türkiye’de ilk kez “Sözleşmeli Arıcılık” modeliyle yerli üretimini başlatan Samancı, Anadolu propolisini Amerika’dan Avrupa’ya, Kore’den Suudi Arabistan’a pek çok ülkeye ihraç ediyor. Anadolu propolisini bir dünya markası yapma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Ödülü Derya Baykal’ın elinden alan Samancı ödülle ilgili heyecanını şöyle dile getirdi; “Ülkemizde üretimi yapılmayan bir ürünün yerli üretimini başlattık ve şu anda ihraç edilebilir hale getirdik. Bu işe başlarken çevremdeki insanlar, teknik bilgi birikime sahip olduğumu fakat ticaretin farklı olduğunu ve zorlanabileceğimi belirttiler. Fakat ben tereddüt etmedim. Hedefimi çoktan belirlemiştim; kendime güvenim tamdı. Yalnızca hedefime odaklandım, durmadan çalıştım ve çok emek vererek bugünlere gelmeyi başardım. İlk olarak kendi oğlum için keşfettiğim bu şifayı herkese ulaştırabilmek adına çıktığımız bu yolda bu değerli ödüle layık görülüyor olmak benim için çok kıymetli… Emeği geçen ve bu ödülde bizi destekleyen herkese teşekkür ediyorum.”

Hakkında

İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden 1996 yılında mezun oldu. Uzun yıllar bal sektöründeki firmalardan birinde Ar-Ge ve Kalite Direktörü olarak görev yaptı. Çalışma hayatı boyunca arı ürünleriyle ilgili pek çok araştırmanın ve projenin hem yaratıcısı hem de yürütücüsü oldu. Propolisin ülkemizde üretilmediğini ve Çin'den geldiğini öğrenince kendisi üretmeye karar verdi. Propolisin Türkiye’de ilk kez “Sözleşmeli Arıcılık” modeli ile yerli üretimini başlatmak ve proses yöntemini geliştirerek insan tüketimine uygun hale getirmek için Taylan Samancı ve Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu ile 2013 yılında KOSGEB destekli Ar-Ge projesiyle firmasını İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent’te kurdu. 5 yıl içerisinde 6'sı uluslararası, 13'ü ulusal olmak üzere toplam 19 farklı ödüle layık görülen BEE'O'nun kurucusu…Türkiye’nin kadın girişimci ödüllü ilk ve tek yerli propolis üreticisi… Şu anda Türkiye’nin dört bir yanındaki 500 sözleşmeli arıcı ve 100.000 arı kovanıyla, propolis, arı sütü, bal, polen içeren ürünlerini kovandan sofraya prensibiyle, besin içeriği ve biyolojik aktivitesini koruyarak yurt içinde BEE’O yurt dışında da BEE & YOU markasıyla tüketicilerine sunmaya devam ediyor. Satılan her ürünün 1 TL’sini de doğrudan arıcılara geri döndürüyor…
 

Türkiye İhracatçılar Meclisi - Türkiye İnovasyon Ligi (İnovaLİG) Ödülü

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Ekonomi Bakanlığı  koordinasyonunda  düzenlediği ve ülkemizde inovasyon kültürünün yaygınlaşmasında büyük rol oynayan Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası ödülleri İstanbul Kongre Merkezi’nde sahiplerini buldu.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı ödül töreninde, BEE’O Kurucu ortağı ve Genel Müdürü Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı, ödülü Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin elinden aldı. 


1000’e yakın başvuru arasından bu ödüle layık görülen BEE’O Propolis, Türkiye’nin “Sözleşmeli Arıcılık” modeli ile üretilen ilk ve tek yerli propolisi...


BEE’O, ham halde tüketilemeyen propolis için İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokent’te geliştirdiği Ar-Ge yöntemiyle propolisi özütleme yöntemini geliştirdi. BEE’O propolis, piyasadaki benzer ürünlerden en az 5 kat daha yüksek biyolojik aktiviteye sahip. Ülkemize Çin’den ithal edilen propolisin Türkiye’de ilk kez “Sözleşmeli Arıcılık” modeliyle yerli üretimini başlatan BEE’O, Anadolu propolisini Amerika’dan Avrupa’ya, Kore’den Suudi Arabistan’a pek çok ülkeye ihraç ediyor. Son 3 yılda İnovaLİG ile birlikte toplamda ulusal ve uluslararası 11 farklı ödüle layık görülen BEE’O, Anadolu propolisini bir dünya markası yapma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 

Denizli İş Kadınları Birliği – İnovatif İş Kadını Ödülü 2017

DENİZLİ İŞ KADINLARI BİRLİĞİNDEN BEE’O GENEL MÜDÜRÜ ASLI ELİF TANUĞUR SAMANCI’YA BÜYÜK ÖDÜL!

11 Nisan 2018 tarihinde Denizli İş Kadınları Birliğinin düzenlemiş olduğu iş dünyası kadınlarına yönelik “Pamukkadın”  ödülleri sahiplerini buldu. Denizli ticaret odasında gerçekleştirilen ödül törenine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin eşi Ayşen Zeybekçi, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, DTO Başkanı Uğur Erdoğan, DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, DİKAB Başkanı Nilgün Ök, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker ve AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak da katıldı. 

Törende BEE'O Propolis Genel Müdürü ve Kurucu Ortağı Aslı Elif Tanuğur Samancı, yılın İnovatif İş Kadını ödülüne layık görüldü. Samancı, ödülünü Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert’in elinden aldı. Törende Denizli’nin başarılı iş kadınları 4 ayrı kategoride ödüle layık görüldü. 

Törende DİKAB Başkanı Nilgün Ök, DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan konuşma yaptılar.

Törende, Gıda Yüksek Mühendisi ve BEE’O Propolis Genel Müdürü Aslı Elif Tanuğur Samancı, ülkemizde daha önce üretilmeyen propolisi, sözleşmeli arıcılık yöntemi ile nasıl üretmeye başladığını, inovatif, doğal ve sağlıklı ürünlere dönüştürerek, ihraç etmeyi nasıl başardığını anlattı. Ürettiği doğal propolisli ürünlerin, ülkemizde olduğu kadar  ABD, Kore, Avrupa, Suudi Arabistan ve Pakistan’da da ilgi gördüğünü belirten Samancı, Anadolu propolisini bir dünya markası yapma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini belirtti.  

Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği - Türkiye'nin En Başarılı 10 Genci Ödülü 2017

Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği tarafından dünyada 1981 yılından bu yana düzenlenen “Ten Outstanding Young Persons of the World”ün Türkiye ayağı olan ‘TOYP - Türkiye'nin 10 Başarılı Genci' yarışması sonuçlandı. BEE’O Propolis’in kurucularından Arıcılık Uzmanı & Ziraat Mühendisi Taylan Samancı, “İş Dünyası, Ekonomi ve Girişimcilik Kategorisi”nde birincilik ödülüne layık görüldü.

Ülkemize Çin’den ithal edilen propolisin Türkiye’de ilk kez “Sözleşmeli Arıcılık” modeliyle yerli üretimini başlatan BEE’O, yurt dışında da BEE&YOU markasıyla propolisli katma değerli ürünlerini doğal besin içeriği ve biyolojik aktivitelerini koruyarak Amerika’dan Avrupa’ya, Kore’den Suudi Arabistan’a pek çok ülkeye ihraç ediyor. Anadolu propolisini bir dünya markası yapma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

 

Hakkında
1999 yılında Mersin Üniversitesi Arıcılık Bölümü’nden mezun olan Taylan Samancı, Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesi Zootekni bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’nin 7 bölgesinde 55 ilde çok sayıda arıcılık eğitim çalışmaları yürüttü. 

Uluslararası Bal Komisyonu, TSE ayna komite ve ISO (International Standards Organisation) arı sütü standardı oluşturma komisyonu üyesi olan Samancı, kurucusu olduğu BEE’O markası ile arı ürünlerinin tarladan sofraya izlenebilirliği ve iyi tarım uygulamalarının sağlanması konularında çalışmalarını sürdürmekte ve yaptığı çalışmalar ile sektöre ve bilime katkı sağlamaktadır.
 


Türkiye Girişimcilik Zirvesi - E-ticaret Ödülü 2017


Para dergisinin düzenlediği Türkiye Girişimcilik Zirvesi Büyük Ödül Töreni Borsa İstanbul'da gerçekleştirildi. 22 Kasım günü yapılan törende SBS Bilimsel Bio Çözümler San. ve Ticaret A.Ş., BEE’O Propolis markasıyla Para’nın Girişimcileri Ödülleri’nde 500 bin Dolar ile E-ticaret alanında ödüle layık görüldü.

Bir marka yaratan ve ülkemize Çin’den ithal edilen propolisin Türkiye’de ilk kez “Sözleşmeli Arıcılık” modeliyle yerli üretimini başlatan Samancı, Anadolu propolisini Amerika’dan Avrupa’ya, Kore’den Suudi Arabistan’a pek çok ülkeye ihraç ediyor.

Samancı ödülle ilgili mutluluğunu şu sözlerle dile getirdi; “Yerli üretimin verdiği güçle, ülkemize ithal edilen propolisi ilk defa ihraç edilebilir hale geldik. Şu anda, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge çalışmalarımızla her geçen gün markamıza değer katmaya ve daha da büyümeye devam ediyoruz. Aldığımız her ödül çok değerli, her takdir bize güç veriyor. Tek gayemiz Anadolu propolisini çok daha fazla kişiye ulaştırmak ve onu bir dünya markası haline getirmek...”
 

Design Turkey - Tasarım Ödülü 2017

 

Kovandan sofraya doğallık prensibiyle ürünlerini tüketicilerine sunan BEE’O,  Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) iş birliğinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye Tasarım Haftası’ndan ödülle döndü. BEE’O, Tasarım Haftası kapsamında yapılan Design Turkey 2017 Endüstriyel Tasarım Ödülleri töreninde “Ambalaj ve Hızlı Tüketim Ürünleri” kategorisinde Tasarım ödülüne layık görüldü.

BEE’O, Türkiye’de daha önce üretilmeyen propolisi yine Türkiye’de ilk kez “Sözleşmeli Arıcılık” modeli ile üretmek ve proses yöntemini geliştirerek insan tüketimine uygun hale getirmek için Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur, Ziraat Mühendisi Taylan Samancı ve İTÜ Gıda Mühendisliği Bölümü’nde öğretim görevlisi Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu tarafından 2013 yılında KOSGEB destekli Ar-Ge projesi ile İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokent’te kuruldu. Propolis, arı sütü, bal, polen içeren ürünlerini kovandan sofraya prensibiyle, besin içeriği ve biyolojik aktivitesini koruyarak tüketicilerine sunmaya devam ediyor.

 

 


 

Türkiye İhracatçılar Meclisi - E-İhracat Şampiyonu

DÜNYA Gazetesi’nin DHL Türkiye işbirliği, Akbank ve Turkcell’in sponsorluğunda gerçekleştirilen 16. “İhracatın Yıldızları/Türkiye’nin Gizli Şampiyonları” yarışmasında SBS Bilimsel Bio Çözümler San. ve Ticaret A.Ş., BEE’O Propolis markasıyla E-ihracat Şampiyonu olarak ödül almaya hak kazandı.
 
Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci’nin katılımıyla 27 Eylül Çarşamba Günü Hilton Bomonti Otel’de gerçekleştirilen ödül töreninde BEE’O kurucu ortağı ve Genel Müdürü Aslı Elif Tanuğur Samancı, sahnede ödülü Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ’ın elinden aldı. Ülkemize Çin’den ithal edilen propolisin Türkiye’de ilk kez “Sözleşmeli Arıcılık” modeliyle yerli üretimini başlatan Samancı, Anadolu propolisini artık tüm dünyaya tanıtıyor.
 
Samancı gecede heyecanını şu sözlerle dile getirdi; “Ülkemize ithal edilen bir ürün olan propolisin yerli üretimini başlattık ve artık ihraç edebilir hale geldik. Şu anda, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge çalışmalarıyla, doğal besin içeriği ve biyolojik aktivitesini koruduğumuz Anadolu propolisini Amerika’dan Avrupa’ya, Kore’den Suudi Arabistan’a pek çok ülkeye ihraç ediyoruz. E-ihracat alanında gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmalarla tüm dünyaya Anadolu propolisini sunuyoruz. Böyle değerli kurumlar tarafından takdir edilmek bizim için çok kıymetli ve güçlü bir motivasyon kaynağı… Emin adımlarla bu yolda ilerlemeye ve çalışmaya devam edeceğiz.”
 

Türkiye'nin Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimcisi

SBS Bilimsel Bio Çözümler

 

KAGİDER, Garanti Bankası ve Ekonomist Dergisi işbirliğiyle gerçekleştirilen 2016 Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nda, kurucularımızdan Gıda Yüksek Mühendisi Sn. Aslı Elif Tanuğur Samancı ile “Türkiye’nin Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimcisi” kategorisi ödülüne layık görüldük!

 

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Samancı, aynı üniversitede Yüksek Mühendis unvanını kazandı. 2000 yılında çalışmaya başladığı bal şirketinde bir laboratuvar kurarak, 14 yıl Ar-Ge ve Kalite Direktörlüğü görevini üstlendi. Daha sonra, arı ürünleri konusunda edindiği tecrübeyle, kendi şirketini kurmak üzere çalışmaya başladı. Gıda alanında uzman Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu ve Ziraat Mühendisi Taylan Samancı ile beraber, KOSGEB tarafından desteklenen propolis projesiyle, 2013 yılında İstanbul’da “SBS Bilimsel Bio Çözümler”i kurdu. Tanuğur, “Sözleşmeli Arıcılık Modeli” ile çalışmalarına devam ederek 150.000 kovandan bal, arı sütü ve propolis temin etmekte ve geliştirdiği farklı formlardaki doğal ve sağlıklı ürünleri tüketicilerine sunmaktadır.
 


 

TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD‘dan Büyük Ödül

21 Nisan 2016 tarihinde TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD tarafından düzenlenen 12. Teknoloji Ödülleri yarışmasında KOSGEB propolis Ar-Ge projesi ile finale kaldık ve değerlendirme sonucunda Mikro Ölçekli Firma Süreç Kategorisi ödülüne layık görüldük! 

 

 

 

Bu anlamda, Bee’o marka propolis; “Sözleşmeli Arıcılık” modeliyle üretilmiş, TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD tarafından ödüllendirilmiş Türkiye'nin ilk ve tek yerli propolisi olma niteliğini taşımaktadır.

 

12. Teknoloji Ödülleri Gecesi

 

 

İTÜ Arı Teknokent Beetech Ödülü

 

SBS Bilimsel Bio Çözümler olarak, Türkiye'de ilk defa "Sözleşmeli Arıcılık" modeli ile yola çıkarak; İTÜ Arı Teknokent'te 2 yıl süren Ar-Ge projesi sonucunda geliştirdiğimiz ürünler ve ulusal ve uluslararası tescil başvurularımız ile Fikri Mülki Haklar alanında, İTÜ Arı Teknokent tarafından 2016 yılı “BEETECH” ödülüne layık görüldük!


BİST Pazar 2014 Ödülü

 

2015 yılının Kasım ayında, girişimcilerin ve büyüme potansiyeli olan bütün şirketlerin halka açılmaksızın yatırımcılarla buluştuğu Borsa İstanbul Özel Pazar’ın faaliyete başlamasının birinci yıldönümü ve Global Girişimcilik Haftası’nın resmi açılışı kapsamında düzenlenen yarışmada 2013 yılında faaliyet göstermeye başlayan firmamız ile Borsa İstanbul Özel Pazar 2014 Yılı En Hızlı Büyüyen Yeni Girişim Şirketi Ödülü’nü almaya hak kazandık!

Top

Sepetinizde Bulunan Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.