Top
Üye Girişi Yeni Üye Kayıt Sepetim
Sepetinizde Bulunan Ürünler
Anasayfa Takviye Edici Gıdalar Taze Arı Sütü

Taze Arı Sütü

152BAS40G Beeo
Beeo 1449.904 TRY 2025-01-23

Barkod Numarası : 8680876489950
(1303161) Görüntüleme
  • Taze Arı Sütü
    Adet
    1.449,90 TL
Ödüllerimiz Kalite Güvenliği Politikamız Sertifikalı Özenli Paketleme Hızlı Teslimat Müşteri Memnuniyeti

Ürün Detay

Arı Sütü Nedir ?

Arı sütü ,işçi arıların yutak üstü salgı bezlerinden salgıladığı, kovanda yavru arıların ve kraliçe arının beslenmesinde kullanılan doğal bir arı ürünüdür. Arı sütü, bileşiminde B grubu vitaminleri (B1, B2, B3, B5 ve B6), çinko, magnezyum, demir gibi önemli mineralleri içerir. Bunun yanında; başka herhangi bir gıda maddesinde bulunmayan doğal bir protein olan royalaktin ve doğal bir organik asit olan 10-HDA bileşenlerini içerir.

Arı Sütü Nasıl Tüketilir ?

Taze arı sütünü çocuklar günde ¼ çay kaşığı doğrudan, aç karnına dil altından, yetişkinler ise ½ çay kaşığı doğrudan, aç karnını dil altından tüketebilirler. Ya da propolis arı sütü ham bal karışımlarından günde 1 tatlı kaşığı olarak, doğrudan ya da yoğurt, süt gibi ılık veya soğuk gıdaların içerisine ilave ederek kullanabilirler.

Arı Sütü Nasıl Üretilir?

arı sütü üretimi şu şekildedir: Bir kovandan kraliçe arı alınır ve bu kovana her gün başka kovanlardan alınan 1-2 adet yumurtalı ve 1 günlük larvalı petek verilir. Bu sayede işçi arılar tarafından kraliçe arı hücrelerinin üretimi teşvik ettirilir. Bu işlem uygulandıktan sonra en yüksek verim 3 günlük ana arı larvalı hücrelerden sağlanır. Peteklerdeki bu hücrelerin içerisinde oluşan arı sütleri özel tahta kaşıklarla alınır. Bu üretim tekniği ile 20-30 gün kovanda bu işlem devam eder. Sonrasında kovana ana arı verilir ve koloni eski haline döner. Bu doğal üretim yöntemi ile bir kovandan yaklaşık 20-25 gram arı sütü elde edilmektedir.

Ana arının besin kaynağı artık elinizin altında! BEE’O Arı Sütü kovanda üretildiğinden itibaren, hiçbir ön işlem görmeden soğuk zincir ile tüketiciye ulaşıyor.

İnsan için hayatta en değerli besin anne sütüdür. Peki ya arılar için? Arılar da yavrularını beslemek için arı sütü üretirler. Yavru arılar yeterli olgunluğa gelene kadar arı sütü ile beslenir, içlerinden birinin ise ömrü boyunca tek besin kaynağı arı sütü olur. Ana arı bu sayede bir işçi arının iki katı büyüklüğüne ulaşır ve her gün binlerce yumurtalık bir verim ile yaşar. İşçi arı ortalama 45 gün gibi bir ömre sahip olurken, ana arı ortalama 5 ile 7 yıl arasında yaşayabilir.

Ana arının besin kaynağı artık elinizin altında! Helal sertifikalı BEE’O Arı Sütü kovanda üretildiği andan itibaren, hiçbir ön işlem görmeden, kargo süresince soğuk zincirin korunması adına strafor kutu içerisinde buz aküsüyle beraber gönderilmektedir.

Katkı maddesi, koruyucu madde, boyar madde, alkol, glikol, gluten, GDO, ilave şeker veya ilave yağ içermez. Bu ürün helal sertifikalıdır. Sözleşmeli arıcılık modeliyle, İyi arıcılık uygulamaları prensiplerine dayanarak, organik arı sütü kullanılarak üretilmiştir. Tüm ürünlerimiz %100 doğal ve patentlidir ve ayrıca tamamı GMP, ISO 9000, ISO 22000, BRC, IFS, ISO 14001 ve COVID-19 güvenli üretim sertifikalarına sahip tesislerimizde paketlenmiştir.

Ürün içeriği: Taze Arı Sütü (%100), 40 gr.

Tüketim Önerisi: Arı sütü, aç karnına, çocuklar için günde çeyrek - yarım çay kaşığı, yetişkinler için yarım - 1 çay kaşığı arası tüketilebilir.

Saklama Koşulları ve Raf Ömrü: Ürünü buzdolabında (yaklaşık 4-8C) saklayınız, daha yüksek sıcaklıktan koruyunuz. Raf ömrü: 12 aydır.

    Bu ürünü alanlar bu ürünleri de incelediler!
    Anlaşmalı Bankalar