Top
Üye Girişi Yeni Üye Kayıt Sepetim
Sepetinizde Bulunan Ürünler
Anasayfa İndirimli Takviye Edici Gıda Paketleri 2'li Arı Ekmeği Paketi

2'li Arı Ekmeği Paketi

152F154 Beeo
Beeo 898.9 TRY 2025-01-15

Barkod Numarası :
(9897) Görüntüleme
 • 2'li Arı Ekmeği Paketi
  Adet
  999,80 TL 898,90 TL
Ödüllerimiz Kalite Güvenliği Politikamız Sertifikalı Özenli Paketleme Hızlı Teslimat Müşteri Memnuniyeti

Ürün Detay

Probiyotik deposu BEE’O Arı Ekmeği, 2'li indirimli fiyatıyla sizlerle!

Arı Ekmeği Nedir?

İnsanın en çok tükettiği besinlerden biri ekmektir... İnsanlar, doğanın sunduğu tarım ürünlerini yine kendileri işleyerek en değerli besin kaynakları olan ekmeği elde ederler... Arılar da tıpkı insanlar gibi doğadan topladıkları polene kendi enzimlerini katarak petek gözlerinde depolarlar ve kendi ekmeklerini yaparlar... Yavru arının ilk besini işte o arı ekmeğidir!

Arı ekmeğinin bileşiminde; protein, karbonhidrat, lif ve yağların yanı sıra vitaminler (Niasin (B3), Piridoksin (B6), Tiamin (B1), Riboflavin (B2), Pantotenik asit (B5), Folik asit, Biotin (H) ), Tokoferol (E), Askorbik asit (C), Beta karoten) mineral maddeler (Potasyum (K), Kalsiyum (Ca), Magnezyum (Mg), Çinko (Zn), Demir (Fe), Bakır (Cu), Manganez (Mn), Fosfor(P), fenolik maddeler, flavonoidler, polifenoller, aminoasitler, yağ asitleri ve organik asitler gibi birçok biyolojik aktivite gösteren maddeler mevcuttur.

Doğal Probiyotik: Arı Ekmeği

Arı ekmeği, kovanda depolanan polenin dış zarının arının kendi enzimleriyle sindirilmesi sonucunda elde edilir. Bu işlem, doğal bir fermantasyon işlemi olduğundan, sonucunda yararlı mikroorganizmalar oluşur.

Perga olarak da bilinen arı ekmeği, arılar tarafından polenin fermente edilmesi sonucunda oluşan ve yararlı mikroorganizmalar bakımından zengin olan tamamen doğal bir arı ürünüdür.

Probiyotik Nedir Ne İşe Yarar?

Probiyotikler, sağlıklı yaşam için faydalı dost bakteriler olarak tanımlanır. Bu yararlı mikroorganizmalar, ağız yoluyla alındıklarında kişinin sağlığı ve fizyolojisi üzerinde olumlu etkiler gösterirler. Probiyotikler, konakçının sağlığını ve beslenmesini olumlu yönde etkileyen canlı bakteri içeren besinler olarak da bilinirler. Bağırsak florasında denge sağlayarak sağlığı desteklerler ve belirli miktarlarda alındıklarında bağırsak florasını dengeleyip konakçının sağlığını olumlu yönde etkilerler. (1)

Probiyotik özellik gösteren mikroorganizmaların insan sağlığı üzerindeki olumlu etkileri, Nobel ödüllü Rus araştırmacı Elie Metchnikoff tarafından 1908 yılında ilk defa ortaya atılmıştır. "Probiyotik" kelimesi, "pro" ve "biota" kelimelerinden türetilmiştir ve "yaşam için" anlamını taşır. (2)

Bir ürünün probiyotik olarak kabul edilebilmesi için en az 1.0x10^6 kob/g canlı probiyotik mikroorganizma içermesi gerekmektedir. Sağlıklı yaşam için probiyotiklerin düzenli olarak tüketilmesi önemlidir. (3)

*Bu ürün, probiyotik mikroorganizma içerir. Probiyotik mikroorganizmalar sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur.

Akredite dış analiz laboratuvarında gerçekleştirilen probiyotik analiz sonuçlarına göre BEE’O Arı Ekmeği, Bacillus spp., Bacillu coagulans, Bacillus subtilis, Lactobacillus kefiri, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus reuteri, Lactobacillus brevis, Lactococcus spp, Saccharomyces spp. Probiyotik bakterilerini içermektedir. Detaylı analiz sonuçlarını görüntülemek için tıklayın.

İçindekiler: Arı Ekmeği (%100)

Tüketim Önerisi: Çocuklar günde 1/2-1 tatlı kaşığı; yetişkinler ise 1-2 tatlı kaşığı arı ekmeğini doğrudan ya da bal, pekmez, yoğurt gibi gıdalarla karıştırarak tüketebilirler.

Saklama Koşulları: Ürünü kuru bir ortamda, oda sıcaklığında (yaklaşık 22°C) saklayınız, daha yüksek sıcaklıktan koruyunuz.

Raf ömrü: 24 ay

BEE’O Arı Ekmeği, doğanın kucağında arının evinde arılar tarafından üretiliyor, uzman bir ekip tarafından uygun alt yapı, bilgi ve teknik donanım ile paketleniyor ve içeriğindeki zengin besin öğelerini kaybetmeden en saf haliyle kovandan sofralarınıza ulaşıyor!

Katkı maddesi, koruyucu madde, boyar madde, alkol, glikol, gluten, GDO, ilave şeker veya ilave yağ içermez.

Bu ürün Helal sertifikalıdır ve organik arı ekmeği kullanılmıştır.

Ürünlerimiz, iyi arıcılık uygulamalarının hedeflendiği “Sözleşmeli Arıcılık Modeli” ile üretilmiş, GMP, ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000, BRC, IFS ve TSE COVID-19 güvenli üretim ve kalite yönetim sistemi sertifikalarına sahip tesislerimizde paketlenmiştir.

Referans:

1) https://guncel.tgv.org.tr/journal/44/pdf/100106.pdf

2) https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/305079

3) https://titck.gov.tr/storage/Archive/2023/contentFile/Eki_7476a215-404f-4fa2-bf46-6266fad8d592.pdf

ENERJİ ve BESİN ÖĞELERİ

100 g RI*%
Enerji 1508 kJ/359 kcal 18
Yağ (g) 9,8 14
Doymuş yağ (g) 4,1 20,5
Karbonhidrat (g) 43 16,5
Şekerler (g) 25 27,8
Protein (g) 19 38
Tuz (mg) 0,02 0,3
Vitamin ve Mineraller NRV**%
Demir (mg) 23,8 170
Çinko (mg) 4,6 46
Vitamin B2 (mg) 1,4 85
  Henüz bu ürüne ait yorum bulunamadı.
  Bu ürünü alanlar bu ürünleri de incelediler!
  Anlaşmalı Bankalar