facebook

Biz Kimiz?

SBS BILIMSEL BIO ÇÖZÜMLER SAN. TIC. A.S.

 

ULUSLARARASI MARKA OLMA YOLCULUGUMUZ

BEE’O Propolis; Gida Yüksek Mühendisi Propolis Uzmani Asli Elif Tanugur Samanci, Ziraat Yüksek Mühendisi Aricilik Uzmani Taylan Samanci ve Istanbul Teknik Üniversitesi Gida Mühendisligi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Dilek Boyacioglu tarafindan 2013 yilinda KOSGEB destekli Ar-Ge projesi ile Istanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent’te kuruldu.

 

 

Türkiye’de BEE’O ve BEE’O UP markalari, ABD ve Avrupa’da ise BEE&YOU markasi ile dogal besin içerigi ve biyolojik aktiviteleri korunmus propolis, ari sütü, polen, ari ekmegi ve ham bal gibi dogal ari ürünlerinden olusan katma degerli inovatif, tamamen dogal ve saglikli ürünler üretmektedir. BEE’O Propolis, gelistirdigi patentli ve Tübitak inovasyon ödüllü özütleme yöntemiyle, Türkiye’de ilk kez yerli üretimini baslattigi propolisi özütleyerek, yüksek fenolik ve flavonoid içerigine sahip, besin degeri yüksek katma degerli ürünlere dönüstürmüstür. Bee’o yaptigi projeler ve gelistirdigi ürünler ile ulusal ve uluslararasi arenada 30 farkli ödüle layik görülmüstür.

 

 

Bee’o, Türkiye’de  ilk defa gelistirdigi sözlesmeli aricilik yöntemi ile kovandan sofraya tüm ürünlerin izlenebilirligini ve etik ticaretini saglamakta, dogrudan aricilar ile çalisarak, egitim ve malzeme destegi vermektedir. Halen 2500 sözlesmeli aricisi 350.000 ari kovani, 3000 metrekarelik tesisi ve 110 kisilik uzman kadrosu ile Türkiye’nin en büyük yerli propolis, arisütü, polen, ari ekmegi ve ham bal üreticisidir.

 

 

Türkiye’de kendi e-ticaret sitesi www.beeo.com.tr üzerinden ve Carrefour Gurme, Macrocenter, Migros vb. 1500 perakende satis noktasinda ayrica BEE’O UP markasiyla 25.000 eczanede, Amerika’da ise yine kendi e-ticaret sitesi www.beeandyou.com üzerinden ayrica Amazon, Wallmart, E-bay’de ve CVS eczane zincirleri dahil 3500 satis noktasinda ürünlerini tüketicilerle bulusturmaktadir. Bee’o ayni zamanda gida, ziraat ve kimya mühendislerinden, eczaci, biyolog ve diyetisyenlerden olusan 30 kisilik Ar-Ge ekibi ve Istanbul Teknik Üniversitesi’nde yer alan laboratuvarlari ile ari ürünleri ile ilgili tüm kalite ve gida güvenligi test ve analizlerini, Ar-Ge çalismalarini yürütmekte, yaptigi bilimsel çalismalar ve yayinlar Ile sektöre katki saglamaktadir.

 

 

Tüm ürünlerini %100 dogal, katkisiz, dogadan gelen besin degerini koruyacak sekilde formüle etmekte ve ayrica her parti ürünü Ile ilgili tüm test ve analizleri kendi Laboratuvarlarinda gerçeklestirerek piyasaya sunmaktadir. Helal, Kosher, BRC, IFS, ISO 9000, ISO 22000 ve GMP belgeli tesislerinde ürettigi, dogal ve saglikli ürünlerini 13 ülkeye ihraç etmektedir. Bee’o Anadolu Propolisi bir dünya markasi yapma yolunda emin adimlarla ilerlemektedir.


Misyonumuz, gida alaninda, özellikle ari ürünlerindeki uzmanligimiz ile dogal, güvenilir, yeni ürünler ve uygun teknolojiler gelistirmek; sektöre arastirma-gelistirme ve egitim hizmetleri sunmak; Türkiye’de aricilik ürünlerinin kalitesinin ve güvenliginin uluslararasi düzeyde kabulünün ve sürdürülebilirliginin saglanmasi için sektöre katkida bulunmaktir.


Vizyonumuz, yenilikçilik ve sürekli gelisme yaklasimi ile uzmanlik üzerine kurulu, bilgi üreten, dogal, güvenilir ürünleri ve teknolojileri gelistiren, Türkiye’de aricilik sektörünün gelisimine ve sürdürülebilirligine destek vererek önderlik eden, uluslararasi taninirligi ve sayginligi yüksek bir firma olmaktir.

 

“KOVANDAN SOFRAYA” IZLENEBILIR ÜRÜNLER
 

BEE’O ari ürünlerinin kalitesi, Türkiye’de ilk kez tarafimizdan baslatilmis olan, dogrudan aricilarimizla üretim sözlesmesinin yapildigi ve kovandan itibaren dogru aricilik uygulamalarinin hedeflendigi “sözlesmeli aricilik modeli” ile güvence altina alinmistir. Ayrica, ürünlerimizin dogalligi ve gida güvenligine uygunlugu analizler ile dogrulanarak ve biyolojik aktiviteleri korunarak tüketicilerimize ulastirilmaktadir.

 

 

Firmamiz, BEE’O marka kestane bali, yayla bali, çam bali, gibi dogal ve saf bal ile birlikte ari sütü, polen ve propolis ürünlerini ve tüketicilerin farkli ihtiyaçlarina ve kivam ve lezzet tercihlerine yanit verebilecek farkli oranlardaki karisimlarini üretmektedir

Resmi kurumsal web sitemizi ziyaret etmek için tiklayiniz.

Anlaşmalı Bankalar
Top

Sepetinizde Bulunan Ürünler