Top
Üye Girişi Yeni Üye Kayıt Sepetim
Sepetinizde Bulunan Ürünler
Anasayfa Arı Zehirli Cilt Bakım Ürünleri Arı Zehirli Selülit Karşıtı Sıkılaştırıcı ve İnceltici Jel Krem

Arı Zehirli Selülit Karşıtı Sıkılaştırıcı ve İnceltici Jel Krem

152SLTJ220G Beeo
Beeo 749.8966 TRY 2025-01-15

Barkod Numarası :
(46338) Görüntüleme
 • Arı Zehirli Selülit Karşıtı Sıkılaştırıcı ve İnceltici Jel Krem
  Adet
  749,90 TL
Ödüllerimiz Kalite Güvenliği Politikamız Sertifikalı Özenli Paketleme Hızlı Teslimat Müşteri Memnuniyeti

Ürün Detay

BEE’O APIBEAUTY Çatlak ve Selülit Karşıtı Sıkılaştırıcı Jel ile Portakal Kabuğu Görünümüne Son!

Arı zehri, Patentli Saf Anadolu propolisi, kahve çekirdeği yağı, hyaluronik asit ve aloe vera içeren BEE’O APIBEAUTY Çatlak ve Selülit Karşıtı Sıkılaştırıcı Jel, selülit görünümünü azaltmaya ve cildin sıkılaşmasına katkı sağlayarak daha ince ve pürüzsüz bir görünümün doğal ve etkili bir yolunu sizlere sunuyor…

BEE’O APIBEAUTY Çatlak ve Selülit Karşıtı Sıkılaştırıcı Jel cilt üzerine uygulandığında, içeriğindeki patentli saf Anadolu propolisi (A.P.E)®, arı zehri, kahve çekirdeği ekstraktı, hyaluronik asit ve aloe vera ile düzenli kullanımda sarkık, çatlak ve selülit görünümünün azalmasına yardımcı olur.

BEE’O APIBEAUTY Çatlak ve Selülit Karşıtı Sıkılaştırıcı Jel, cildin esnekliğini artırarak kalça, basen, bacak ve karın bölgesinin sıkılaşmasına ve incelmesine yardımcı olur.*

*20 gönüllü ile gerçekleştirilen dermatolojik test sonuçlarına göre hassas ciltler için uygundur ve 4 hafta düzenli kullanımda belirtilen etkiler gözlemlenmiştir.

Patentli Saf Anadolu Propolisi: Anadolu propolisi, içerdiği fenolik ve flavonoidler sayesinde cildinizin daha pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına destek olur.

Arı Zehri: Arı zehri, mellitin, apamin, adolapin ve MCD gibi peptitleri, fosfolipaz ve hyaluronidaz gibi enzimleri ve dopamin, norepinefrin gibi amino asit bileşenleri içermektedir. Arı zehrinin ana bileşeni olan mellitin ile kan akışı hızlandırılarak selülitsiz bir görünüm desteklenirken, içeriğindeki hyaluronidazlar ile arı zehrinin uygulandığı bölgeye etkili bir şekilde nüfuz etmesi sağlanır.

Hyaluronik Asit: Yoğun nem tutucu özelliği sayesinde daha dolgun ve pürüzsüz bir cilt görünümünü destekler.

Aloe Vera: İçeriğinde bulunan doğal antioksidan özellikteki A, C, E vitaminleri ile daha pürüzsüz ve neme doymuş bir cilt görünümünü destekler.

Kahve Çekirdeği Ekstraktı: İçeriğindeki kafein ile kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olarak selülit görünümünü azaltmaya destek olur.

GDO ve renklendirici içermez.

**Bu ürün BEE’O Propolis Ar-Ge merkezinde uzmanlar tarafından geliştirilmiştir.

Kullanım Önerisi: Kalça, basen, bacak ve karın başta olmak üzere selülite eğilimli cilt üzerinde dairesel hareketlerle masaj yaparak, sabah-akşam uygulayınız.

Raf ömrü: 3 yıl (Açıldıktan sonra 1 yıl)

Hacim: 210 mL


Selülit Nedir ?

Selülit; cilt altı yağ dokusunda meydana gelen düzensizlikler nedeniyle portakal kabuğu görünümü, girinti-çıkıntı ve çukurcuklar ile karakterize bir cilt problemidir. Selülit oluşumu genellikle, uyluk, kalça ve karın bölgesinde görülür.

Selülit Neden Oluşur?

Karbonhidrat ve yağlardan zengin beslenme, aşırı tuz tüketimi ve düşük lif alımı, uzun süreli ayakta kalma ve oturma, hareketsiz bir yaşam tarzı, dolaşımın yavaşlaması, hormonal faktörler, bakteriyel enfeksiyonlar ve inflamasyon selülit oluşumunda etkili faktörler arasında yer alır.

Selülit Görünümünü Azaltmak İçin Neler Yapılabilir ?

 • Su tüketiminizi artırın.
 • Kafeinden, kızartmalardan ve paketli gıdalardan uzak durun, doğal ve sağlıklı beslenmeye özen gösterin.
 • Sigara ve alkol kullanmayın.
 • Selülitli bölgeyi düzenli olarak fırçalayarak o bölgedeki kan akışını artırmaya özen gösterin.
 • Daha hareketli bir yaşam tarzı tercih edin.

Cilt Çatlağı Nedir ?

Çatlak görünümü, derinin dermis olarak adlandırılan tabakasında fazla gerilmeye maruz kalması sonucu oluşur.

Ciltte Neden Çatlak Oluşur ?

Hamilelik Çatlakları: Hamilelik sırasında vücut hızla büyüyerek deriye aşırı gerilim uygular. Bu durumda, karın, göğüs, kalça ve uyluk bölgelerinde çatlaklar ortaya çıkabilir.

Ağırlık Değişikliği: Hızlı kilo alıp verme, cildin elastikiyetini zorlar ve çatlakların oluşmasına neden olabilir.

Cilt çatlağını önlemek için şu adımlar önemlidir:

Nemlendirme: Cildinizi iyi nemlendirin. Nemli cilt daha elastik olur ve çatlama riskini azaltır. Nemlendirici kremler, vücut yağları veya doğal yağlar kullanabilirsiniz.

Sağlıklı Beslenme: Dengeli bir beslenme ile cildin elastikiyetini artırabilir ve çatlak oluşumunu önleyebilirsiniz.

Spor ve Egzersiz: Düzenli egzersiz, kasları güçlendirerek vücut şeklinin daha dengeli olmasını sağlar ve çatlak riskini azaltır.

Kilo Kontrolü: Hızlı kilo alıp vermek yerine kilonuzu kontrol altında tutmaya çalışın. Yavaş ve kontrollü kilo değişimi, cildin çatlak riskini azaltabilir.

Çatlak Oluşumunu ve Çatlak Görünümünü Önlemek İçin: Çatlak oluşumunu önlemeye ve çatlak görünümünü gidermeye yardımcı, cildin nemini ve cilt elastikiyetini attırmaya destek olabilecek arı zehri ve propolis içeren doğal içerikli jel ve kremler kullanabilirsiniz.

Arı Zehri Nedir ?

Arı zehri kovandaki işçi arılar (Apis mellifera) tarafından kendilerini tehlikelere karşı korumaları için zehir bezlerinde üretilen ve daha sonra zehir torbasında depolanan bir maddedir.

Arı Zehrinin Toplanması

Arı zehri, ortama koyulan cam plakaların üzerine arıların zehrini bırakması yoluyla toplanır. Cam plakalar kullanılarak arı zehri toplama işleminde arılara herhangi bir zarar gelmez. Bu yöntemle toplanan arı zehri, cam plaka üzerinde kuruduktan sonra kazıma işlemi gerçekleştirilir. Cam plakalar, kazıma sırasında kalıntı bırakmadığından arı zehrinin en yüksek verimle elde edilmesine olanak tanır.

Arı Zehrinin İçeriği

Arı zehri, mellitin apamin adolapin ve MCD gibi peptitleri, fosfolipaz ve hyaluronidaz gibi enzimleri ve dopamin, norepinefrin gibi amino asit bileşenleri içermektedir.

Arı Zehrinin Çatlak ve Selülit Karşıtı Etkisi

Selülitte görülen dolaşım bozukluğu, portakal kabuğu görünümü ve inflamasyona karşı doğal bir madde olan arı zehri; kolajen ve elastin üretimini destekleyerek cilt görünümünü ve pürüzsüzlüğünü iyileştirir. Arı zehrinin ana bileşeni olan mellitin; kan akışının hızlanmasına destek olarak çatlak ve selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Arı zehrinin içeriğinde bulunan apamin; düz kasları uyarıcı etkileriyle dolaşım sisteminin uyarılmasına destek olur. Arı zehrinde bulunan hyaluronidazlar, arı zehrinin uygulandığı bölgeye etkili bir şekilde nüfuz etmesine yardımcı olur.

Propolis Nedir ?

Propolis arıların bitkilerin yaprak sap ve tomurcuklarından topladığı tamamen doğal bir arı ürünüdür.

Anadolu Propolisinin Çatlak ve Selülit Karşıtı Etkisi

Anadolu propolisi, içerdiği doğal antioksidanlar sayesinde cildin bariyer fonksiyonunu onarmaya ve ölü derilerin ciltten uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

Kahve Çekirdeği Ekstraktı Nedir ?

Kahve çekirdeği ekstraktı, cilt dokusunda serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olan antioksidanları ve kan akışını artırmaya yardımcı olan kafeini içerir.

Kahve Çekirdeği Ekstraktının Çatlak ve Selülit Karşıtı Etkisi

Kahve çekirdeği ekstraktının içeriğinde bulunan kafein, cildinize doğal antioksidan desteği sağlarken aynı zamanda ciltte nemi hapsetmeye ve daha sıkı bir cilt görünümünü desteklemeye yardımcı olur. Selülit görünümünün azaltılmasına katkı sağlar. Çatlak görünümünü azaltmaya destek olur.

Aloe Vera Nedir ?

Aloe vera (Aloe barbadensis miller), Asphodelaceae (Liliaceae) ailesine ait, ağaçsı, uzun ömürlü, etli, bezelye yeşili renkte bir bitkidir. Afrika, Avrupa ve Amerika’ nın kuru bölgelerinde yetişen Aloe vera bitkisi yüzyıllardır sağlık, güzellik, tıbbi ve cilt bakımı amaçlı özellikleri nedeniyle kullanılmaktadır. İçeriğinde bulunan aktif bileşikler arasında vitaminler, enzimler, mineraller, salisilik asit ve aminoasitler bulunmaktadır.

Aloe Veranın Çatlak ve Selülit Karşıtı Etkisi

Aloe vera, cilt dokusunda kolajen ve elastin üretimini arttırmaya destek olarak cildin elastikiyetini artırmaya ve daha sıkı bir cilt görünümü sağlamaya, çatlak görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Hyaluronik Asit Nedir ?

Hyaluronik asit, cilt, eklem ve göz sıvısında doğal olarak bulunan, su tutma kabiliyeti yüksek kayganlaştırıcı bir maddedir ve bu özelliğinden dolayı cilt bakım ürünlerinde de kullanılmaktadır.

Hyaluronik Asitin Çatlak ve Selülit Karşıtı Etkisi

Hyaluronik asit, dokuların daha iyi su tutmasını ve böylelikle daha gergin ve nemli olmasını, doku içi dolaşımın iyileşmesini destekler, ciltte selülit nedeniyle oluşan dalgalı görüntünün giderilmesine ve çatlak görünümünü azaltmaya destek olur.

 

  Henüz bu ürüne ait yorum bulunamadı.
  Bu ürünü alanlar bu ürünleri de incelediler!
  Anlaşmalı Bankalar