Top
Üye Girişi Yeni Üye Kayıt Sepetim
Sepetinizde Bulunan Ürünler
Anasayfa İndirimli Takviye Edici Gıda Paketleri 2'li Polen Paketi

2'li Polen Paketi

152F156 Beeo
Beeo 492.8998 TRY 2025-01-15

Barkod Numarası :
(10688) Görüntüleme
 • 2'li Polen Paketi
  Adet
  549,80 TL 492,90 TL
Ödüllerimiz Kalite Güvenliği Politikamız Sertifikalı Özenli Paketleme Hızlı Teslimat Müşteri Memnuniyeti

Ürün Detay

Vitamin ve Mineral Zengini BEE’O Polen Paketi 2'li İndirimli Fiyatıyla Sizlerle!

Polen, bileşimindeki vitaminler, mineraller, karbonhidratlar, lifler, amino asitler, polifenoller ile bağışıklığın normal fonksiyonuna ve normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur. Yapısal olarak çok zengin bir madde olup bileşiminde protein, karbonhidrat, lif ve yağların yanı sıra vitaminler (Niasin (B3), Piridoksin (B6), Tiamin (B1), Riboflavin (B2), Pantotenik asit (B5), Folik asit, Biotin (H) ), Tokoferol (E), Askorbik asit (C), Beta karoten) mineral maddeler (Potasyum (K), Kalsiyum (Ca), Magnezyum (Mg), Çinko (Zn), Demir (Fe), Bakır (Cu), Manganez (Mn), Fosfor(P), fenolik ve flavonoidler, polifenoller, aminoasitler, yağ asitleri ve organik asitler gibi birçok biyolojik aktivite gösteren maddeler mevcuttur.

Ürün içeriği: Arı poleni (%100)

Tüketim Önerisi: Çocuklar tarafından günde 1-2 tatlı kaşığı, yetişkinler tarafından günde 2-4 tatlı kaşığı tüketilebilir. Helal sertifikalı BEE'O Polen’i, doğrudan çiğnenerek ya da su, süt, meyve suyu veya yoğurt ile karıştırarak tüketebilirsiniz.

Saklama Koşulları ve Raf Ömrü: Ürünü kuru bir ortamda, oda sıcaklığında (yaklaşık 22°C) saklayınız, daha yüksek sıcaklıktan koruyunuz. Raf ömrü 24 aydır.

Arı Poleni Nedir ?

Arı poleni, arıların çiçeklerden topladıkları polenlerdir. Arılar, bal yapmak ve beslenmek için çiçeklerin nektarını topladıkları gibi aynı zamanda polenleri de toplarlar. Arı poleni, protein, vitamin ve mineral açısından zengin bir besin kaynağıdır ve insanlar tarafından da tüketilir.

Arı Poleni Nasıl Üretilir ?

Arı poleni, arıların çiçeklerden topladıkları polenleri vücutlarında özel bir bölüm olan polen sepetlerine taşıyarak üretilir. Arılar çiçeklerin üzerinde dolaşırken vücutlarında kalan polenler, polen sepetlerine taşınır. Arılar daha sonra arı kovanına döndüklerinde, polen sepetlerindeki polenleri kovana aktarırlar. Burada işçi arılar, polenleri öğüterek bal peteklerine yerleştirirler. Böylece polenlerin besin değeri artar ve daha kolay sindirilebilir hale gelir.

Arı Poleni Nasıl Tüketilir ?

Arı poleni, birçok şekilde tüketilebilir. Genellikle tek başına tüketilirken, salataların, smoothie'lerin veya yoğurtların üzerine serpilerek de kullanılabilir. Arı polenini tüketirken, başlangıçta küçük miktarlarda başlamak ve yavaş yavaş artırmak önerilir.

BEE'O Polen 100 gramında 2 mg vitamin B2 (Riboflavin) içerir. Bu miktar günlük B2 vitamini ihtiyacınızın %157’sini karşılar. Vitamin B2 (Riboflavin);

 • Polen Normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur.
 • Polen Normal mukozanın korunmasına katkıda bulunur.
 • Polen Normal kırmızı kan hücrelerinin korunmasına katkıda bulunur.
 • Polen Normal cildin korunmasına katkıda bulunur.
 • Polen Normal görme yetisinin korunmasına katkıda bulunur.
 • Polen Demirin normal metabolizmasına korunmasına katkıda bulunur.
 • Polen Yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur.
  Henüz bu ürüne ait yorum bulunamadı.
  Bu ürünü alanlar bu ürünleri de incelediler!
  Anlaşmalı Bankalar