Top
Sepetinizde Bulunan Ürünler

Taze Arı Sütü İçeriği


Arıların doğaya sağladığı pek çok faydayla birlikte, insan sağlığı için oldukça yararlı bir ek besin olarak kullanılabilecek arı sütü içeriği de arılar tarafından doğal olarak meydana getirilen içeriklerdendir. Bir arı kolonisinde, bal arılarının hem genç arıları hem de kraliçe arıyı beslemek için ürettikleri bir besin olan arı sütü, özellikle kraliçe arıların gelişimin sürdürülebilir olması ve iyi bir şekilde beslenebilmesi için oldukça gereklidir.

Yapı olarak kremsi beyaz bir görüntüye sahip olan arı sütü, içerik olarak da müthiş zengin öğeler barındırmaktadır. İşçi arıların salgı bezlerinden salgılayarak meydana getirdikleri bu içerik, arı kolonisindeki tüm arılara hiyerarşik düzen ve cinsiyet fark etmeksizin sunularak zengin içerikli bir besinle beslenmelerine imkan sağlanmaktadır. Aynı zamanda bal arılarının içerisinden kraliçe arı olarak seçilen arının gelişmesine de yardımcı olur.

BEE’O arı sütü içeriği Helal sertifikalı olarak üretilerek aynı zamanda hiçbir ek işlem görmeden ve katkı maddesi eklenmeden, tüm doğallığıyla tüketicilerle buluşturulmaktadır. Doğal ve içerik bakımından zengin ek gıda olarak kullanılabilecek bir ürün olan arı sütü, kargolandığı süreçten itibaren soğuk zincir şartlarının korunması için strafor kutusunda buz aküsüyle birlikte dağıtılmaktadır.

Katkı maddesi, koruyucu madde, boyar madde, alkol, glikol, gluten, GDO, ilave şeker veya ilave yağ içermez. Bu ürün helal sertifikalıdır. Sözleşmeli arıcılık modeliyle, İyi arıcılık uygulamaları prensiplerine dayanarak, organik arı sütü kullanılarak üretilmiştir.

Arı Sütü Nasıl Tüketilmelidir?

Arı sütü tüketimi konusunda çocuklar ve yetişkinlerin günlük olarak farklı oranlarda tüketim yapmaları gerekmektedir. 4 yaş ve üzerindeki çocuklar için günde çeyrek ya da yarım çay kaşığı arı sütü yeterli olurken, yetişkinlerin günlük olarak yarım ya da bir çay kaşığı miktarında arı sütü tüketmeleri tavsiye edilmektedir. 

Anlaşmalı Bankalar