Top
Sepetinizde Bulunan Ürünler

Organik Taze Arı Sütü Nedir? Nasıl Kullanılmalıdır?


Organik taze arı sütü, işçi arıların yutak üstü salgı bezlerinden salgıladığı, kovanda yavru arıların ve kraliçe arının beslenmesinde kullanılan doğal bir arı ürünüdür. 

Bütün arılar doğduklarında aynı fiziksel özelliklere sahiptir. Fakat, kovanda tek bir arı, arılar tarafından içgüdüsel olarak yoğun miktarda arı sütü ile beslenir ve o arı diğer arılardan farklılaşarak kraliçe arıya dönüşür. Normal şartlarda bir kolonideki yavru arılar doğumdan sonra 3 gün arı sütüyle beslenirken kraliçe arı tüm ömrü boyunca arı sütüyle beslenerek büyür ve gelişmeye devam eder. Arı sütünün yoğunlukla kraliçe arıya ayrılması neticesinde işçi arıların yaşam süresi 45 gün olurken, kraliçe arılar 5 ile 7 yıl arasında yaşam süresine sahip olmaktadır. Aynı zamanda bu ürünle beslenmeleri neticesinde kendi ağırlıklarının 2 katı kadar yumurta meydana getirebilecek kapasiteye ulaştıklarını da söylemek mümkündür.

BEE’O Organik Taze Arı Sütü Farkı Nedir?

BEE’O Organik Taze Arı Sütü Yüksek kalite standartlarında üretilir. İçerisinde katkı, koruyucu, ilave yağ ve şeker bulunmamaktadır. Markanın benimsemiş olduğu iyi arıcılık uygulamaları neticesinde “Sözleşmeli Arıcılık”la seri üretime sokulan bu ürün gıda sektöründeki tüm güvenilir üretim sertifikalarına da sahip olan tesislerde hijyenik olarak paketlenip hazır hale getirilmektedir.


Organik Arı Sütü Nasıl Kullanılmalıdır?

Aç karnına kullanılması gereken arı sütü çocuklara gün içinde çeyrek ya da yarım çay kaşığı olarak verilmeli, yetişkinler ise günde yarım çay kaşığı ile bir çay kaşığı oranında tüketmelidirler. Bu ürün doğrudan ya da ılık veya soğuk süt, yoğurt, meyve suyu gibi gıdaların içerisine ilave edere tüketilebilir.

Arı Sütü Fiyatı

Piyasadaki markaların üretmiş oldukları arı sütleri fiyat olarak değişkenlik gösterebilmektedirler. Bunun nedeni arı sütü fiyatı belirleme koşullarında ana hususun kalite, güvenilirlik, doğallık gibi unsurların her markada farklı standartlarda olabileceğidir. 

Orta halli fiyatlardan yüksek fiyatlara kadar farklı fiyat skalası bulunan bu ürünleri, öncelikle doğallığına dikkat ederek kendi bütçenize uygun olacak şekilde satın alabilirsiniz. “ww.beeo.com.tr” isimli internet sitemizde oldukça uygun fiyatlı ve en yüksek kalitedeki organik arı sütlerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Anlaşmalı Bankalar