Top
Sepetinizde Bulunan Ürünler

Arı Ekmeğinin Faydaları

Arılar, doğada sürdükleri yaşamları boyunca toplamış oldukları polenleri kendi enzimleri ile birleştirir ve petek gözlerinde saklarlar ve bir nevi kendi ekmeklerini meydana getirirler. Ortaya çıkardıkları bu ürün ise arı ekmeği olarak adlandırılır. Tamamen doğal, vitamin, mineral ve protein açısından oldukça zengin olarak ele alabileceğimiz bu ürün, kovanda arılara fayda sağladığı kadar insanlar için de oldukça değerli bir besin kaynağıdır. %100 doğal bir yapıda olan arı ekmeği, çocuklar ve yetişkinler için etkili bir ek gıda şeklinde kullanıldığında, doğal probiyotik içeriği sayesinde sindirim kolaylığı sağlar.

BEE’O markası olarak bizler de arı ekmeğini, sözleşmeli arıcılık modelimiz ile kovandan sofraya prensibiyle tamamen kontrollü koşullarda üretiyoruz. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yer alan laboratuvarlarımızda kalitesini ve gıda güvenliğine uygunluğunu doğruluyoruz. Size en saf ürünleri sunmak için uzman Ar-Ge ekimizle beraber çalışıyoruz. Tüm gıda güvenilirlik testlerinden ve kalite kontrol aşamalarından başarıyla geçen arı ekmeği ürünümüz, besin değeri açısından en iyi olarak anılan gıda ürünlerinden bir tanesidir. 

Arı Ekmeğinin İçinde Hangi Etken Maddeler Var?

Arı ekmeği incelendiğinde, insan beslenmesi açısından pek çok faydalı madde içerdiği ortaya çıkmaktadır; Bunlar aminoasitler, organik asitler, fenolikler, flavonoidler, polifenoller, lifler, protein, lipid, karbonhidrat, B1, B2, B3, B5 ve B6 vitaminleri, C vitamini, E vitamini, A vitamini, D vitamini, K vitamini, Manganez, Magnezyum, Kalsiyum, Potasyum, Çinko, Bakır, Demir, Fosfor mineralleridir.

Arı Ekmeğinin Faydaları

•             Arı ekmeği, probiyotik mikroorganizmalar içerir. Probiyotik mikroorganizmalar sindirim sistemini ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur.

•             Doğal demir içeriği ile bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur. 

•             Doğal çinko içeriği ile bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

•             Doğal demir içeriği ile yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur

•             Doğal B2 Vitamini içeriği ile yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur

•             Doğal çinko içeriği ile normal saçın, tırnakların ve cildin korunmasına katkıda bulunur.

•             Doğal B2 Vitamini içeriği ile normal cildin ve görme yetisinin korunmasına katkıda bulunur.

Arı Ekmeği Nasıl Tüketilmelidir?

Arı ekmeği nasıl tüketilir sorusuna ilk olarak verebileceğimiz cevap, kişinin kendi tercihine göre doğrudan  çiğneyerek ya da başka bir yiyecekle karıştırarak tüketilebileceğidir. Hem organik hem helal sertifikasına sahip olan BEE’O Arı Ekmeği, çocuklarda günde 1 tatlı kaşığı, yetişkinlerde ise 2 tatlı kaşığı kullanılabilir.  Yoğurt, süt, meyve suyu vb. ürünlerin içerisine karıştırılarak tüketilmesi de tavsiyeler arasındadır.

Satın aldığınız BEE’O arı ekmeğini mutlaka kuru bir ortamda ve en fazla 24 dereceyi geçmeyen bir oda sıcaklığında muhafaza etmeniz önerilir. Ayrıca bu ürünle ilgili olarak dikkat etmeniz gereken bir başka husus, 12 aylıktan küçük bebeklere direkt bal ya da bu tip bal içeren arı ürünlerinin yedirilmemesi gerektiğidir.

Anlaşmalı Bankalar