Top
Sepetinizde Bulunan Ürünler

Polen Arı Ekmeği

 Arı Ekmeği

İnsanın en çok tükettiği besinlerden biri ekmektir... İnsanlar, doğanın sunduğu tarım ürünlerini yine kendileri işleyerek en değerli besin kaynakları olan ekmeği elde ederler... 


Arılar da tıpkı insanlar gibi doğadan topladıkları polene kendi enzimlerini katarak petek gözlerinde depolarlar ve kendi ekmeklerini yaparlar... 
Yavru arınnın ilk besini işte o arı ekmeğidir! Arı ekmeği; dış zarı sebebiyle insan vücudu tarafından sindirilemeyen polenin, arı enzimleriyle fermente edilerek ve dış zarı parçalanarak tüm besin içeriğinin sindirilebilir hale getirilmiş halidir. Arı ekmeği, doğal bir probiyotik gıdadır. Çocuklar ve yetişkinler tarafından hem doğal bir vitamin mineral kaynağı hem de doğal bir probiyotik olarak tüketilebilir.  

Arı ekmeği bileşiminde doğal olarak, Tiamin (B1), Riboflavin (B2), Niasin (B3), Pantotenik asit (B5), Piridoksin (B6), Folik asit, Biotin (H), Tokoferol (E), Askorbik asit (C), K, D vitaminleri, Potasyum (K), Kalsiyum (Ca), Magnezyum (Mg), Çinko (Zn), Demir (Fe), Bakır (Cu), Manganez (Mn), Fosfor(P) minerallerini içerir. Ayrıca fenolikler, flavonoidler ve polifenoller açısından da oldukça zengindir.

 


Polen

Polen, bitkilerin üreme organlarının başlıklarından bulunan üreme hücreleridir. Arılar tarafından polen, yavru beslemesinde ve arı sütü salgılayan genç isçi arıların beslenmesinde yüksek miktarda kullanılır. Arıların beslenmesinde protein kaynağı olarak önem taşıyan polen, bileşimindeki yağlar, karbonhidratlar, lifler, mineraller, amino asitler, fenolik bilesikler ve vitaminler nedeniyle değerli bir besin maddesidir.

Polen; yapısal olarak çok zengin bir madde olup bileşiminde protein, karbonhidrat, lif ve yağların yanı sıra vitaminler (Niasin (B3), Piridoksin (B6), Tiamin (B1), Riboflavin (B2), Pantotenik asit (B5), Folik asit, Biotin (H) ), Tokoferol (E), Askorbik asit (C), Beta karoten)  mineral maddeler (Potasyum (K), Kalsiyum (Ca), Magnezyum (Mg), Çinko (Zn), Demir (Fe), Bakir (Cu), Manganez (Mn), Fosfor(P), fenolik maddeler, aminoasitler, yağ asitleri ve organik asitler gibi bir çok biyolojik aktivite gösteren maddeler mevcuttur.

Anlaşmalı Bankalar